به گزارش ملت ایران به نقل از خبرآنلاین، این درحالی است که بابایی معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو به تشریح به این خودروی ایرانی پرداخت.
به گفته وی، این خودرو با نام پژو ۲۰۶ V۲۸ وارد بازار خواهد شد و جایگزین پژو ۲۰۶ V۸ می شود. به زبانی ساده تر این خودرو همان پژو ۲۰۶ صندوقدار است.
بابایی تاکید کرد: بخشی از قطعات این خودرو از داخل و بخشی دیگر از خارج از کشور تامین شده اما شکل ظاهری و وسایل مورد استفاده در داخل خودرو با گذشته تفاوتی نخواهد داشت.

به نوشته خبرآنلاین، معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو در خصوص قیمت این خودرو متذکرشد: طبق مصوبه سازمان حمایت قیمت این خودرو در حدود ۲۴ میلیون تومان خواهد بود و برای واگذاری این مدل به زودی ثبت نام انجام خواهد شد.
وی در پاسخ به این سوال که این خودرو به جای ۲۰۶ های ثبت نامی به متقاضیان داده خواهد شد، تاکید کرد: این خودرو ثبت نامی جدید خواهد داشت و بخشی از تقاضای متقاضیان ۲۰۶ در شرایط فعلی از طریق موجودی گذشته پوشش داده خواهد شد.
این درحالی است که پیش از این قائم مقام مدیرعامل ایران خودرو گفت بود: برای تولید پژو ۲۰۶ ایرانی با شرکت پژو هماهنگ شده است.
میرجواد سلیمانی قائم مقام کیفیت و محصول ایران خودرو در پاسخ به این سؤال که آیا شرکت پژو می‌تواند بابت تولید ۲۰۶ ایرانی تحت برند این شرکت، از ایران خودرو شکایت کند، اظهار داشت: تولید ۲۰۶ ایرانی با شرکت پژو هماهنگ شده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
وی با بیان اینکه این خودرو با نام پژو ۲۰۶ به بازار عرضه خواهد شد، افزود: طی ماه جاری حدود ۵۰۰ دستگاه پژو ۲۰۶ داخلی سازی شده، تولید خواهد شد و تیراژ(شمارگان) تولید این خودرو از ماه آینده روزانه به ۳۰۰ دستگاه خواهد رسید.
قائم مقام کیفیت و محصول ایران خودرو در مورد صادرات پژو ۲۰۶ ایرانی نیز گفت: در این مورد باید مذاکره کنیم.
سلیمانی در پاسخ به این سؤال که آیا قطعات ۲۰۶ ایرانی با قطعات رانا مشترک نیست، گفت: برخی قطعات این دو خودرو مشترک است و برخی نیز با یکدیگر تفاوت دارد.
وی تصریح کرد: این خودرو طی دو ماه آخر سال جاری به بازار عرضه می‌شود.
قائم مقام مدیرعامل ایران خودرو با بیان اینکه تولید پژو ۲۰۶ ایرانی دنده اتوماتیک نیز طی دو ماه آینده انجام خواهد شد، در پاسخ به این سؤال که آیا داخلی سازی این خودرو باعثکاهش قیمت آن نخواهد شد، گفت: با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه داخلی قیمت این خودرو نیز متفاوت خواهد بود.
سلیمانی در مورد قیمت ۲۰۶ جدید نیز گفت: پیشنهاد ما به سازمان حمایت برای تیپ‌های مختلف این خودرو متفاوت است.
وی در ادامه از برنامه تولید بیش از ۱۵ هزار دستگاه خودرو در هفته توسط ایران خودرو خبرداد و گفت: امیدواریم با افزایش تولید بازار کنترل شود و به آرامش نسبی برسد.