محمد کاظم خلدی نسب چهارشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ایننمایشگاهاز فردا(پنج شنبه) تا ۲۷ بهمن ماه جاری با حضور مسئولان و فعالانگردشگریکشور در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران دایر می شود.

وی اضافه کرد در این نمایشگاه بخش خصوصی و دولتی کشور به معرفی توانمندی ها و تجهیزات گردشگری خود می پردازد.

خلدی نسب اظهار داشت: در این نمایشگاه شرکت های خارجی و بخش خصوصی و دولتی ایران در باره صنعت گردشگری به تعامل خواهند پرداخت.

وی گفت: نمایشگاه در ۲ بخش جداگانه گردشگری و هتل داری برگزار می شود که دست اندرکاران هر صنعت تجهیزات جانبی مرتبط را برای عموم مردم به نمایش می گذارند.

خلدی نسب گفت: ۱۳ هزارو۳۱۵ متر مربع فضای اختصاص یافته به نمایشگاه است و ۲۰۶ شرکت(۱۸۲ شرکت داخلی و ۲۴ شرکت خارجی) حضورخواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه این نمایشگاه با حضور شرکت های گردشگری ۹ کشور جهان برگزار می شود افزود: این نمایشگاه در سالن های شماره ۷،۶ و ۸ نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود و علاقه مندان می توانند در روزهای یاد شده از این نمایشگاه دیدن کنند.

به گفته خلدی نسب غرفه کشورهای مالزی، ایتالیا، عراق، قبرس و رومانی در سالن شماره ۷، چین در سالن شماره ۶ و کشورهای آلمان، بلژیک و اسپانیا در سالن شماره ۸ برپا خواهد بود.

وی گفت: هلدینگ پارسیان، بانک گردشگری، شرکت سمگا، شرکت هم وتا، هتل قصرالماس، گروه آژانس های مارکوپولو، گروه تورهای نوبل و… مهمترین شرکت های داخلی هستند که در این نمایشگاه حضور خواهند یافت.

خلدی نسب یادآورشد: در این نمایشگاه غرفه های بخش گردشگری در سالن شماره ۶ و غرفه های بخش تجهیزات هتلداری در سالن شماره ۸ برپا می شود.

وی آشنایی و معرفی داشته ها، امکانات و ظرفیت های کشور در دو حوزه گردشگری و هتل داری، شناسایی مشکلات، موانع و نقاط ضعف موجود در این دو حوزه، ترغیب و تشویق افراد، شرکت ها و موسسات به ورود و فعالیت در این دو بخش را از اهداف برگزاری این نمایشگاه عنوان کرد.

خلدی نسب افزود: ایجاد زمینه های مناسب به منظور بهره گیری از ظرفیت های گردشگری و ایجاد اشتغال در کشور، فراهم کردن بسترهای لازم برای ورود گردشگر به کشور و یافتن راهکارهای لازم به منظور رفع موانع موجود از دیگر اهداف هفتمین نمایشگاه بین المللی خدمات و تجهیزات صنعت گردشگری و هتلداری ایران به شمار می آید.