یک نفر ازبیل گیتسپرسید از چهلپ تاپیا تبلتی استفاده می کنید و وی پاسخ داد از سرفیس ۲ پرو استفاده می کنم و کارهای مرا خوب جلو می برد.
کاربری پرسید فرق بیل گیتس ۲۰ سال پیش با حالا چیست؟ وی پاسخ داد: ۲۰ سال پیش روزها در اداره می نشستم و کار می کردم و هرگز درباره موضوعی دوبار فکر نمی کردم. انرژی زیادی داشتم و از آن استفاده می کردم. اکنون جاافتاده تر با کمی عقلانیت بیشتر در خدمت شما هستم!
در پاسخ به اینکه الان چه کاری انجام می دهید که مردم از بیل گیتس انتظار دیدن اش را ندارند، گفت: بازی بریج که سالهاست آن را بازی می کنم! تماشای اسب سواری دخترم برایم سرگرم کننده است. هر شب غذا درست می کنم، دیگران هم می خواهند غذا درست کنند اما ترجیح می دهم خودم بپزم.
کاربر دیگری از وی پرسید آیا مانند سابق که ایستاده از روی یک صندلی می پریدید، هنوزهم می توانید این حرکت را انجام دهید؟ که وی پاسخ داد: دیگر نمی توانم. البته می توانم بپرم اما از روی یک چیزی در حد واندازه سطل بزرگ زباله که در جوانی می پریدم، نه. البته احتیاط می کنم چرا که اگر موفق به این کار نشوم، ممکن است دچار آسیب شوم.
دیگری اصرار کرد که اگر سایز صندلی کوچکتر باشد چی؟ که بیل گفت می پرم.
مرد بزرگمایکروسافتدرباره نادلا، مدیر جدید اجرایی مایکروسافت نیز سخن گفت. به گفته بیل، نادلا ف. رش Fresh و پر انرژی است که نقاط ضعف و قوت مایکروسافت را می داند. وی فرد جدیدی در سمت مدیریت مایکروسافت است که با چرخش می خواهد روی موضوعاتی متمرکز کند.
از بیل گیتس در مورد سمت جدیدش نیز پرسیده شد. همان طوری که می دانید مایکروسافت از سمت رییس هیئت مدیره کنار رفت و جای خود را به جان تامسون داد و سمت مشاور تکنولوژی را در کنار مشاوره به مدیر اجرایی مایکروسافت برای محصولات جدید بر عهده گرفت. وی گفت علاقمندم ببینم چگونه کلود کامپیوتینگ و نیز ابزار جدید برای توسعه ارتباطات مان و نیز همکاری و تعامل یکپارچه در راههای جدید، به ما کمک می کند. سیستم عامل تنها برای یک ابزار خلق نشده و اطلاعات هم تنها یک فایل محسوب نمی شود بلکه جزیی از تاریخ شده که ما قادر به یادآوری آن بوده و مانند چیزهایی که در کودکی با ما رشد کرده اند، خاطره انگیز می شوند و همین عامل توسعه و خلق ابزار جدید را موجب می شود.
بیل گیتس در مورد بنیاد خیریه ای که با همسرش اداره می کنند نیز صحبت کرد و از آنجایی که بیت کوئین(واحد پول مجازی) را رسما وارد بینگ مایکروسافت کرده گفت ما در بحثخیریه ها با سازمانهای افریقایی و دور دست کار می کنیم و دلیل پذیرش بیت کوئین به عنوان واحد پولی جدید در تبادلات مجازی این است که از این پتانسیل استفاده کرده تا کمک به مردم در نقاط دور دست را مهیا سازیم. بیل گیتس گفت ما بیت کوئین را تهدید نمی دانیم بلکه فرصت دانسته، و از آن نهایت استفاده را خواهیم برد.
وی تاکید کرد که در کنیا نیمی از نقل و انتقال مالی خیریه مایکروسافت، با بیت کوئین انجام می شود. بیل گیتس معتقد است نقل و انتقال با واحد های پولی مجازی بدلیل اینکه هزینه کمتری دارد، برای فقرا واحد پولی مناسبی است.(در جای دیگری بیل گیتس به کاربران reddit گفت: مردمی که زندگی شان را در کشورهای فقیر وقف مردم فقیرتر از خود می کنند، قابل ستایش هستند و من تعدادی از آنها را ملاقات کرده ام.)
بیل گیتس معتقد است تا ۵ سال آینده پول های مجازی در هند وبخشی از افریقا توسعه زیادی پیدا خواهد کرد.
وی گفت دو سوم وقت اش را برای سازمان خیریه گذاشته و یک سوم را نیز برای مایکروسافت گذاشته و تمرکزش روی محصولات و ایده های جدید است.
در مورد گیم بازی و کنسول ایکس باکس پاسخ داد: پسرم بیشتر از من ایکس باکس بازی می کند. من بازی Halo انجام می دهم اما خانوادگی گیم های اسپرت را بازی می کنیم.
در مورد کتاب خواندن و اینکه چه کتابهایی می خواند نیز گفت: برای اینکه بدانید چه کتابهایی می خوانم(در پاسخ به یک کاربر) به www. gatesnotes. com مراجعه کنید که نوت های مرا بعد از خواندن کتاب ها می بینید.
مرد بزرگ دنیای نرم افزار گفت سیاسیون باید تمرکز خود را روی حل مشکلات مردم کنند و نه مبارزه با طرف مقابل شان. وی تاکید کرد برنامه آموزش معلمین برای مبارزه با بی سوادی را در آسیا و افریقا تحت سازمان خیریه ای که با همسرش مشغول خدمت هستند، دنبال می کنند.
در پاسخ به اینکه چه نصیحتی برای کارآفرینان جوان دارید تا توازنی میان کسب و کار و انسان دوستی ایجاد کنند گفت: ایجاد کمپانی نوآورانه در سطح جهانی خوب است و من تمرکز کاری خود در دهه ۲۰ و ۳۰ زندگی ام را روی آن انجام دادم. اما فردی مثل زاکربرگ ایده آل است که زود شروع کرد، کارآفرینی کرد و حالا هم خیر شده و انسان دوست بزرگی است و من تحت تاثیر قرار گرفته ام و او خیلی زودتر از من وارد کارهای خیر و انسان دوستانه شد.
برخی پاسخ های بیل گیتس در این گفتگوی آنلاین را در زیر مشاهده کنید:
بیل گفت یکی از فیلم های مورد علاقه من فیلمBrainstormاست که پیشنهاد می کنم آن را ببینید.
بدترین تراژدی دیدن کودکان گرسنه است که غذای کافی ندارند و از لحاظ جسمانی و روحی دچار مشکل می شوند و رشد نمی کنند. باید واکسن را در این کشورها توسعه دهیم. ما باید مشکلات را حل کنیم. بدبینی بزرگترین مانع است.
داشتن هواپیمای شخصی یک لذت آلوده به گناه است اما بدلیل سفر به اقصی نقاط جهان مجبورم از آن استفاده کنم.{عکس هواپیمای بیل گیتس}
بهترین پیشنهاد برای مردمی که درآمد سالانه شان کمتر از ۱۰۰ هزار دلار است: سرمایه گذاری در آموزش.