ملت ایران:«جهان» به نقل از آوینی فیلم، نوشت: این بازیگر زن لبنانی الاصل با بازی در این فیلم‌ها کارنامه پرباری در سینمای ایران از خود به جا گذاشته است، فیلم هایی که در ایران برچسب ارزشی خورده و در سینمای انقلابی ایران قابل تعریف هستند.

اما در این بین فیلمی به کارگردانی «دانیل آربید» در جشنواره فیلم لوکارنو به نمایش درآمد که با سر و صدای زیاد رسانه‌های صهیونیستی همراه بود. «هتل بیروت» که سال ۲۰۱۱ میلادی در لبنان ساخته شد هیچ وقت اجازه اکران در این کشور پیدا نکرد چرا که گفته می‌شد در آن به ترور رفیق حریری اشاره شده است.

توضیح دارین حمزه درمورد حضورش درفیلم غیراخلاقی

سر و صدای رسانه‌های غربی و صهیونیستی از این باب بود که خانم «دارین حمزه»، همان بازیگر فیلم‌های ارزشی سینمای ایران در «هتل بیروت» به ایفای نقش پرداخته است. «حمزه» در این فیلم که با حمایت کمپانی‌های صهیونیستی و توسط یک شبکه فرانسوی ساخته شده است نقش یک خواننده را بازی می‌کند.

صحنه‌های مستهجنی که در «هتل بیروت» به نمایش درآمد و «دارین حمزه» نیز یک پای اصلی این صحنه‌ها معرفی شد احساسات بینندگان را برانگیخت؛ بینندگانی که چه در ایران او را می شناختند و چه در سینمای لبنان.

این اتفاق درحالی رخ داد که افکارعمومی منتظر پاسخگویی وی بودند تا اینکه رمضان سال ۲۰۱۲ مصاحبه‌ای توسط خبرگزاری عرب زبان «نورت» با دارین حمزه منتشر شد. در این مصاحبه حمزه تمام صحنه‌های مستهجن فیلم را تکذیب کرد.

گرچه این مصاحبه حمزه تاکنون توسط رسانه‌های داخلی بایکوت خبری شد و با سکوت گذشت اما این بازیگر تمام ماجرای " هتل بیروت " را در چهار پاراگراف تعریف می‌کند.

متن کامل ترجمه شده این مصاحبه که منتشر شده در ادامه می آید(متن اصلی نورت):

حمزه گفته که آن صحنه ها را bdobllerh بازیگر فرانسوی به جای او بازی کرده است.

دارین ادامه می دهد که به آداب و رسوم یک دختر عرب متعهد است و قبول نمی‌کند که با صحنه های زشت به تحریک مخاطبان عرب بپردازد و نسبت به آن صحنه‌ها اعلام بی‌‎گناهی می کند.

او افزوده است: در حال حاضر خودم به خاطر وجود آن صحنه‌ها شرمنده هستم اما مدیر قراردادم(دانیل آبرید) برای اینکه من متضرر نشوم پیشنهاد داد به جای فسخ قرارداد به جای من خانم bdobllerh بازی کند.

در این فیلم " دارین حمزه " نقش زنی را دارد که دچار مشکلات ناشی از جدایی از همسر شده. او با مردی فرانسوی آشنا و درنهایت متوجه می شود که مرد برای سازمان جاسوسی اسرائیل(موساد) کار می‌کرده و در نهایت از ازدواج با آن مرد، سر باز می‌زند.

ایسنا