ملت ایران:قلعه های زیادی را در انیمیشن های فانتزی دیده اید و شاید دوست داشته باشید تا در یکی از این قلعه ها زندگی کنید. این دقیقا همان چیزی است که " سیرافن ویلاران " به دنبال آن بود.

20سال تلاش برای رسیدن به یک آرزو +عکس

" سیرافن ویلاران " اسپانیای کسی است که علاقه بسیار زیادی به قلعه های فانتزی داشت ولی با توجه به اینکه یک کارمند ساده بود نمی توانست یکی از این قلعه را بخرد.

او در سال ۱۹۷۷ تصمیم گرفت تا یک قلعه باستانی برای خودش بسازد به همین علت در یکی از روستاهای شمال اسپانیا زمینی خرید و شروع به ساخت قلعه شخصی خود کرد.

نکته جالب در مورد این قلعه این است که هیچگونه نقشه خاصی ندارد و تنها از روی انیمیشن ها و کتاب های قدیمی الگوهایی را برای ساخت این قلعه انتخاب کرد.

برای ساخت این قلعه او ابتدا شروع به جمع آوری سنگ های دایره ای شکل از کنار رودخانه های اسپانیا شد و خودش به تنهایی شروع به ساخت این قلعه کرد.

در سال ۱۹۹۸ و بعد از نزدیک به ۲۰ سال تلاش او درگذشت و نتوانست کار قلعه را به پایان برساند اما این باعثنشد که این اثر هنری و دست ساز متروک بماند.

این قلعه نزدیک به یک ساختمان ۵ طبقه اندازه دارد و کار ساخت آن را فرزندان " سیرافن " به پایان رساندند. این روزها این قلعه هم به خانه ییلاقی این افراد و همچنین به یک محل گردشگری تبدیل شده است.

باشگاه خبرنگاران