ملت ایران:بر اساس گزارش شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران(ISQI) در مهرماه سال ۹۱، نیسان تیانا در میان ۱۹ خودروی سواری، با کسب نمره منفی ۳.۰ در صدر جدول کیفی خودروهای سواری قرار گرفت و دو خودرو نیو مزدا ۳ و گراند ویتارا به ترتیب با کسب نمره منفی ۱۵.۰، ۱۸.۸ در رده های دوم و سوم جدول کیفی خودروهای سواری قرار گرفتند.

باکیفیت ترین خودروهای داخلی مشخص شدند

در بررسی این دوره شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد همچون ماههای گذشته کلیه خودروهای در ۹ معیار سیستم فنر بندی و تعلیق فرمان، موتور و انتقال موتور، ترمز، تجهیزات الکتریکی، تزئینات داخلی و خارجی، صداهای غیر عادی، بدنه، نفوذ آب و رنگ ارزیابی و در دو سطح خیلی خوب و خوب رده بندی شدند.
همچنین در بررسی کیفی این دوره خودروهای سواری مگان، تندر ۹۰ ایران خودرو و تندر ۹۰ پارس خودرو به ترتیب با نمرات منفی ۲۱.۰، ۲۱.۷، ۲۱.۸ در رده های سوم تا ششم جدول قرار گرفتند.
نکته مهم در ارزیابی کیفی این دوره خودروها در مقایسه با ماه گذشته، ارتقاء رتبه کیفی خودروهایی چون نیو مزدا ۳، گراند ویتارا، مگان، تندر ۹۰ ایران خودرو است.
در جدول ارزیابی کیفی خودروهای سواری همچنین، هیوندایی آوانته، لیفان ۶۲۰ و MVM۵۳۰ به ترتیب با کسب نمره منفی ۲۲.۸، ۶۰.۸، ۶۱.۹ در رده های هفتم تا نهم جدول ارزیابی این دوره شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد قرار گرفتند.
همچنین در ارزیابی کیفی این دوره خودروهای سواری ۵ خودروی تیبا، سایپا X۱۳۱، MVM۱۱۰، سایپا ۱۳۱ پارس خودرو و سایپا X۱۳۲ به ترتیب در رده های پانزده تا نوزدهم جدول قرار گرفتند.
در جدول اعلام شده توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد در گروه وانت نیز۶ خودرو مورد ارزیابی کیفی قرار گرفتند به طوری که وانت کاپرا با کسب نمره منفی ۹۷.۱ بالاترین رتبه کیفی را در این گروه کسب نمود و خودروهای وانت مزدا تک کابین، دیزل زامیاد و نیسان CNG به ترتیب با نمره منفی ۹۷.۵، ۱۴۰.۰، ۱۴۹.۱ به ترتیب در رده های دوم تا چهارم قرار گرفتند نکته مهم در جدول ارزیابی کیفی این دوره گروه وانت، کاهش رتبه کیفی اغلب خودروهای نسبت به ماه گذشته است.
همچنین در این گروه، خودروهای وانت مزدا دو کابین و وانت پیکان تبریز به ترتیب با کسب نمره منفی ۱۵۴.۵، ۱۶۶.۰ رده های پنجم و ششم جدول رده بندی کیفی خودروها را کسب کردند.
در ارزیابی کیفی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد در گروه مینی بوس و اتوبوس تنها اتوبوس بین شهری ولوو B۹ مورد بازرسی کیفی قرار گرفته است.
همچنین در گروه کامیون و کامیونت ۱۱ خودرو مورد ارزیابی کیفی قرار گرفتند به طوری که کامیونت ایسوزو NKR بالاترین رده کیفی را در این گروه کسب نموده و وکامیونت ایسوزو NPR و کامیون کشنده اسکانیا G۴۱۰ به ترتیب با نمره های۳۰.۷ و ۳۰.۸ در رده های دوم و سوم رتبه کیفی در این گروه قرار گرفته اند.
همچنین در گروه کامیون و کامیونت، به ترتیب کامیون ایسوزو NQR، کامیون البرز کشنده و کامیون کشنده کاوه به ترتیب با کسب نمره منفی۳۱.۳، ۳۹.۵ و ۴۰.۸ در رده های چهارم تا ششم جدول کیفی این گروه قرار گرفتند.
در ارزیابی کیفی این گروه همچنین کامیون البرز کمپرسی ۳۷۵، کامیونت الوند کامیون کاویان قزوین، کامیون کشنده فراز و کامیون سنگین بنز WH به ترتیب رده های هفتم تا یازدهم جدول این گروه را کسب کردند.

پرشین خودرو