ملت ایران:همه ساله تعداد قابل توجهی از مسیحیان کاتولیک به «لورد» سفر می کنند تا از مریم مقس برای بیمارانشان تقاضای شفا کنند. آب چشمه لورد بنا بر اعتقاد زائرین کاتولیک معجزه آساست.

لورد شهری است در بخش جنوب غربی فرانسه که در قرون وسطی موقعیت مهم استراتژیک داشته و از سال ۱۸۵۸ میلادی به صورت زیارتگاه مسیحیان در آمده است و بیماران کاتولیک به قصد شفا گرفتن بدانجا عزیمت می کنند زیرا شایع شده بود که حضرت مریم بارها در آن جا تجلی کرده و دختر جوانی به نام برنادت وی را مشاهده کرده است.

همه ساله تعداد قابل توجهی از مسیحیان کاتولیک به «لورد» سفر می کنند تا از مریم مقس برای بیمارانشان تقاضای شفا کنند. آب چشمه لورد بنا بر اعتقاد زائرین کاتولیک معجزه آساست. حدود ۵ میلیون نفر سالانه به این مکان سفر می کنند.

زیارتگاه مشهور زیر آب رفت + عکس

اما بارندگی های شدید در جنوب فرانسه موجب جاری شدن سیل بی سابقه در منطقه لورد فرانسه شده و سیلاب بسیاری از خیابانهای شهر لورد را فرا گرفته است. در بسیاری از محله ها امدادگران مجبور شدند با بالگرد برخی از سیل زدگان را از خانه هایشان خارج کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، این سیل بی سابقه قربانی برجا نگذاشته اما خسارات مالی آن قابل توجه است. زیارتگاه مشهور شهر لورد نیز فعلا دو متر زیر آب فرو رفته است و بسیاری از زائران مسیحی که از مناطق مختلف برای بازدید شهر آمده بودند از این وضع غافلگیر شدند.