ملت ایران: در تعطیلات آخر هفته پنجشنبه و جمعه هفته جاری(۲۷ و۲۸ مهر ماه)، مجموعه‌ای از فیلم‌های سینمایی، تلویزیونی ایرانی و خارجی و انیمیشن از شبکه‌های سیما پخش می‌شود.

بینندگان می‌توانند در روزهای پایانی هفته فیلم‌های سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن «نوازمبلا»، «زمانی برای ایستادن»، «عصر یخبندان ۲»، «ماجرای دسپرو»، «خواستگاری»، «عصر یخبندان ۳»، «خانواده موروثی»، «مهریه بی بی»، «شهربانو»، «کلاهبرداری»، «رمز عبور»، «مزرعه فمیا»، «رنگ تلخی»، «آخرین شکار»، «زاتویچی: آخرین سامورایی»، «زندگی شگفت انگیزه»، «پسری به نام نورث»، «تحت فشار»، «جایی برای پیرمردها»، «مروارید سیاه»، «پاسخ رحمان»، «از شنبه تا پنجشنبه» و «سپیده» را تماشا کنند.

شبکه یک

پنجشنبه ۲۷ مهر ماه ساعت ۲۲ فیلم سینمایی «نوازمبلا» از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم محصول سال ۲۰۱۱ آمده: هلند پس از جنگ با امپراطوری اسپانیا ورشکست شده بود و برای بقاء نیازمند به تجارت با خاور دور بود. مشکل اصلی مسیر رسیدن بود، چون کشتی هلندی قبلی که سعی داشته با ناوگانش از محاصره اسپانیا بگذرد موفق نمی‌شود و هیچگاه باز نمی‌گردد. پس پلانسیوس از ناخدا بارنتز می‌خواهد تا از سمت شمال شرق برای عبور از نوا زمبلا آماده شود تا راهی برای رسیدن به هندوستان بیابد.

دوت زن کروس و درک دی لاین در فیلم سینمایی «نوا زمبلا» به کارگردانی رینوت اور لمانز بازی کرده‌اند.

شبکه یک سیما برای ساعت ۱۶ روز جمعه ۲۸ مهر ماه فیلم تلویزیونی «زمانی برای ایستادن» به کارگردانی علی سرآهنگ و تهیه کنندگی مشترک مجید اسماعیلی و کامران مجیدی را برای پخش در نظر گرفته است.

این فیلم با بازی مریم بوبانی، حسین فرضی زاده، بهارکاتوزی و حسین لطیفی روایت زندگی لیلا است که پدرش به خاطر اعتیادی که داشته دچار بیماری لاعلاجی شده و در بستر بیماری به سر می‌برد.

شبکه دو

انیمیشن «عصر یخبندان ۲: عصر آب» به کارگردانی کارلوس سالدانها و تهیه کنندگی لوری فورته، محصول سال ۲۰۰۶ آمریکا، پنجشنبه ۲۷ مهرماه ساعت ۸ صبح از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

در این انیمیشن خواهید دید: عصر یخبندان در حال پایان یافتن است. سه قهرمان قسمت پیشین سید، مانی و دیه گو که متوجه خطر زیر آب رفتن منطقه زیست خود و در نتیجه نابودی حیوانات شده‌اند، تصمیم می‌گیرند تا قبل از آب شدن یخ‌ها خود را به منطقه‌ای امن برسانند. آنها در طول راه با الی یک ماموت ماده و دو همراه وی کرش و ادی برخورد می‌کنند.

فیلم سینمایی «ماجرای دسپرو» به کارگردانی سام فل و تهیه کنندگی گری رز، پنجشنبه ۲۷ مهرماه ساعت ۱۴:۳۰ از شبکه دو سیما روی آنتن خواهد رفت.

داستان این فیلم از این قرار است که: دسپرو موش باهوش و زرنگی است که از هیچ چیز نمی‌ترسد و این نترسیدن او باعثنگرانی اعضای خانواده اش شده است. در اثر یک اتفاق، و افتادن یک موش در ظرف آشِ سرآشپز شهر و در نتیجه وحشت کردن شاهزاده، پادشاه درست کردن آن آش را ممنوع اعلام می‌نماید. در همین حین دسپرو به طور تصادفی وارد محدوده موش‌های خوخنخوار و بدجنس فاضلاب می‌شود. در آنجا وی با گروهی از موش‌ها مواجه می‌شوند که با زورگویی به بقیه موش‌ها آسایش را از همه سلب کرده‌اند.

فیلم سینمایی «خواستگاری» به کارگردانی مهدی فخیم زاده و تهیه کنندگی علی اکبر مزینانی، پنجشنبه ۲۷ مهرماه ساعت ۲۱ از شبکه دو سیما روی آنتن خواهد رفت.

داستان فیلم در مورد پیرمردی به نام جواد جلالی است که با داشتن چندین فرزند و نوه بر اثر تشویق دوستان تصمیم می‌گیرد پس از سی سال که از فوت همسرش گذشته از نو ازدواج کند. او با پیرزنی، که همسن و سال خود اوست، آشنا می‌شود. آن دو به رغم مخالفت فرزندان و آشنایان پای سفره عقد می‌نشینند.

زنده یاد هادی اسلامی، ثریا قاسمی، اسماعیل محرابی و ثریا حکمت در فیلم سینمایی «خواستگاری» به عنوان بازیگران اصلی حضور داشتند.

انیمیشن «عصر یخبندان ۳: عصر دایناسورها» به کارگردانی کارلوس سالدانه و مارک ترمیر، صبح جمعه ۲۸ مهر ماه ساعت ۸ از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

داستان در مورد ورود به سرزمین دایناسورها می‌باشد. دیِگو، الی، سید و باقی حیوانات وارد منطقه جدیدی می‌شوند که در آن دایناسورها زندگی می‌کنند. سید که از سه تخم حیوان مراقبت می‌کند بعد از اینکه آنها سر از تخمشان بیرون می‌آورند متوجه می‌شود که سه بچه دایناسور هستند، سید از آنها مراقبت می‌کند و با ورود مادر دایناسورها سید همراه با بقیه بچه دایناسورها رفته و از گروه جدا می‌شود.

لوری فورته و جان سی دانکین به طور مشترک این انیمیشن را در سال ۲۰۰۹ تهیه کرده‌اند.

فیلم سینمایی «خانواده موروثی» جمعه ۲۸ مهر ماه ساعت ۱۷:۳۰ از شبکه دو سیما روی آنتن می‌رود.

داستان فیلم ماجرای زن جوانی است که مسئولیت بزرگی به او واگذار می‌شود. ایزابل تانر در یک مجله مشغول به کار است که و به دلیل شایستگی و استعدادش به عنوان سر دبیر انتخاب می‌شود و این ارتقا باعثبه وجود آمدن شرایط مالی عالی برای او می‌شود. روزی از اداره پلیس با او تماس می‌گیرند و به وی خبر می‌دهند که پدرش بر اثر تصادف کشته شده است.

دنیس زیخ در فیلم سینمایی «خانواده موروثی» به کارگردانی کریستینه کابیش، محصول سال ۲۰۱۱ آلمان ایفای نقش کرده است.

فیلم سینمایی «مهریه بی بی» به کارگردانی اصغر هاشمی جمعه شب مهرماه ساعت ۲۳ از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده: «بی بی» برای نجات «کوکب» از یک ازدواج اجباری، سند قطعه زمینی را که مهریه‌اش است برای فروش، به بنگاه معاملات ملکی «اسدی» می‌برد. دلال دیگری به نام «شکوری» که از مدت‌ها پیش در پی خرید این زمین بوده، پی می‌برد که «بی بی» از قیمت واقعی زمینش بی اطلاع است. دو بنگاهدار همدست می‌شوند تا زمین را مفت و ارزان از چنگ «بی بی» درآورند.

از جمله بازیگران فیلم «مهریه بی بی» می‌توان علیرضا خمسه، جهانبخش سلطانی، زنده یاد پروین دخت یزدانیان، محمود بصیری را نام برد.

شبکه سه

فیلم تلویزیونی «شهربانو» به کارگردانی علی محمد قاسمی از تولیدات سال ۱۳۸۹ مرکز سیما فیلم، پنجشنبه ۲۷ مهرماه ساعت ۱۰:۳۰ از شبکه سه سیما بازپخش می‌شود.

مشکلات جانبازان شیمیایی با نقش آفرینی شیرین بینا، قربانعلی نجفی و سیروس کهوری نژاد روایت می‌شود.

فیلم سینمایی «کلاهبرداری» به کارگردانی برونو کوربوسی، محصول سال ۱۹۷۷ ایتالیا، پنجشنبه ۲۷ مهرماه ساعت ۲۳:۳۰ از شبکه سه سیما پخش خواهدشد.

در این فیلم با بازی دیوید همینگ و توماس میلیان می‌بینیم: عده‌ای کلاهبردار با شگردهای مختلف سر مردم را کلاه گذاشته و پول‌های آنان را بالا می‌کشند. نیکو مأمور پلیس در صدد دستگیری آنان است و موفق می‌شود تعدادی از آنها را نیز دستگیر کند تا اینکه از طرف بیمه لودز لندن مأموری به اداره آنان مراجعه کرده و خواستار مردی می‌شود به نام پینانلری که در پوشش یک شرکت بیمه افرادی را بیمه عمر کرده و بعد از کشتن آنها حق بیمه انها را بالا می‌کشد.

فیلم تلویزیونی «رمز عبور» به کارگردانی و تهیه کنندگی محمد دستگردی، جمعه ۲۸ مهرماه ساعت ۱۰: از شبکه سه سیما بازپخش می‌شود.

علیرضا اسیوند، بهزاد اویسی و شراره رخام دراین فیلم با موضوع پیشرفت‌های علمی کشور در سال‌های اخیر بازی کرده‌اند.

فیلم سینمایی «مزرعه فمیا» به کارگردانی کار آرتور، محصول سال ۱۹۹۷ آمریکا، جمعه ۲۸ مهرماه ساعت ۱۴:۳۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

داستان این فیلم با بازی دانا دلانی و آنابت گیش از این قرار است که: فمیا و جورجیا از کودکی با هم بزرگ شده‌اند. دست تقدیر آنها را از هم جدا می‌کند و هر یک به دنبال سرنوشت خود می‌روند. فمیا پس از مرگ مادر و پدرش به جنوب رفته و با خانواده خواهرش سارا زندگی می‌کند و جورجیا هم پس از ازدواج با همسرش که پزشک است به جنوب می‌رود و با فمیا روبرو می‌شود آنها در مورد برده داری نظرات مختلفی دارند.

فیلم سینمایی «رنگ تلخی» به کارگردانی حسین قاسمی جامی و تهیه کنندگی مصطفی علمی فرد و محمد شریفی، جمعه ۲۸ مهرماه ساعت ۱۹ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی مهران رجبی، افسانه ناصری و اکبر دانیالی خواهید دید: منیژه و اشرف دو خواهر دوقلو هستند که به علت رفتار بد پدر معتادشان که دائم در حال کتک زدن آنهاست و مرگ مادرشان دیگر توانایی تحمل جو خانه را نداشته و به هر نحوی که شده می‌خواهند از خانه بروند. اشرف با مردی قاچاقچی به نام کامران سنگی و منیژه با مردی تاجر به نام وحید صدره‌ای که ساکن کویت است ازدواج می‌کنند. کامران که مردی پول پرست است اشرف را مجبور می‌کند خواهرش را زندانی کند او هم که عاشق کامران است قبول می‌کند.

شبکه چهار

فیلم سینمایی «آخرین شکار» به کارگردانی نیکولاس وانیر و با بازی می‌لوو و نورمن ویندر، محصول سال ۲۰۰۴ فرانسه، کانادا، آلمان و ایتالیا، پنجشنبه ۲۷ مهر ماه ساعت ۱۶ از شبکه چهار سیما بازپخش می‌شود.

«آخرین شکار» داستان مردی میانسال است که سال‌های سال زندگی در شهر را رها کرده و در دل طبیعت زندگی می‌کند. او با همسر بومی(سرخپوست) در دل طبیعت زندگی می‌کند. آنها به زندگی در طبیعت عادت کرده‌اند. او از طریق فروش گوشت حیواناتی که شکار کرده امرار معاش می‌کند. در یکی از روزها یخ دریاچه می‌شکند و در آب فرو می‌رود.

فیلم سینمایی «زاتویچی: آخرین سامورایی» به کارگردانی جونجا ساکاموتو، جمعه ۲۸ مهر ماه ساعت ۱۲ از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده: زاتوایچی خلافکار سابقه دار، تصمیم می‌گیرد برای جبران گذشته، پا به عرصه کشاورزی گذاشته و مشغول گردد. ارباب ظالم دهکده کشاورزان را زیر دست ظالمان و ستیزه کاران مزدورش رها می‌کند و اجازه می‌دهد هر برخوردی که تمایل دارند انجام دهند. ایچی مقابل این ظلم سکوت نکرده، عریضه دادخواهی روستائیان را به مأموران دولتی می‌رساند.

شینیگو کاتورایی، تاکاچی سوری ماچی در فیلم سینمایی «زاتویچی: آخرین سامورایی» محصول سال ۲۰۱۰ ژاپن و فرانسه به ایفای نقش پرداختند.

فیلم سینمایی «زندگی شگفت انگیزه» به کارگردانی فرانک کاپرای، جمعه ۲۸ مهر ماه ساعت ۲۰:۳۰ در قالب برنامه «سینما ۴» از شبکه چهار سیما برای علاقه مندان می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده: جورج از کودکی زندگی خود را صرف کمک به مردم می‌کند. او در حالی که همیشه آرزوی آن را داشته که سفر دور دنیایش را آغاز کند؛ به دلیل نجات بسیاری از هم شهریانش در کنار آنها می‌ماند و ازدواج می‌کند.

از سوی دیگر ثروتمند ترین مرد شهر که حتی بانک را در اختیار خود قرار داده است؛ قصد تسخیر شرکت ساخت و ساز و وام جورج را دارد که جورج با او به شدت مخالفت می‌ورزد. سر انجام که این مرد ثروتمند موانع بسیار پیش روی آنها می‌گذارد و جورج که دیگر راه خلاصی ای نمی‌یابد؛ تصمیم به خودکشی می‌گیرد که…

جیمز استوارت و دونا رید در فیلم سینمایی «زندگی شگفت انگیزه» محصول سال ۱۹۴۶ آمریکا به ایفای نقش پرداختند.

شبکه تهران

فیلم سینمایی «پسری به نام نورث» به کارگردانی راب راینر، محصول سال ۱۹۹۴ آمریکا، پنجشنبه ۲۷ مهرماه ساعت ۱۳:۳۰در قالب برنامه «تماشاخانه» مهمان بچه‌های شبکه تهران می‌شود.

در این فیلم با بازی الیجا وود، جون لوویتز، بروس ویلیس و جیسون الکساندر خواهید دید: نورثپسر بچه‌ای است شهری که پدر و مادر او به شدت درگیر مشکلات روزمره و شغلی خودشان هستند و به او و توانایی‌ها و استعدادهایش هیچ توجهی ندارند و هر چه هم تلاش می‌کند توجه آنها را جلب کند، موفق نمی‌شود. عاقبت تصمیم می‌گیرد والدین دیگری برای خود اختیار کند.

۴۰ دقیقه بامداد روز جمعه ۲۸ مهر ماه فیلم سینمایی «تحت فشار» به کارگردانی جاستین دونلی از شبکه تهران بازپخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده: کارمند موفقی به علت تعدیل نیرو از کارش اخراج می‌شود، همسر و فرزندش به سفر رفته‌اند و منتظرند که او هم به آنها ملحق شود، اما جیمی حقیقت را به همسرش نمی‌گوید و در پی حل مشکل است. به طور اتفاقی هم مدرسه‌ای اش را می‌بیند که به او پیشنهاد یک کار می‌دهد که اگر سرمایه گذاری کند، سرمایه اش سه برابر خواهد شد.

لوک گاس، تیلر جانسون، مایکل ایکلند و جفری بالارد در فیلم سینمایی «تحت فشار» محصول سال ۲۰۱۱ کانادا بازی کرده‌اند.

ساعت ۱۳:۳۰ روز جمعه ۲۸ مهر ماه فیلم سینمایی «جایی برای پیرمردها» به کارگردانی هوات اهمتوف از شبکه تهران پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده: پیرمردی به نام آشیموف در قطار با پسری جوان و پرحرف به نام ایگور آشنا می‌شود. آشیموف از فلاسک چای ایگور مقداری مواد مخدر جاسازی شده خارج می‌کند و به ایگور پس نمی‌دهد و در ازایش از ایگور می‌خواهد که او را پیش رؤسایش ببرد.

مارات بیسم بین، گالشارات دیزابوا و الکساندر فکلیستوو در فیلم سینمایی «جایی برای پیرمردها» محصول ۲۰۱۰ سال قزاقستان به ایفای نقش پرداختند.

شبکه شما

فیلم تلویزیونی «مروارید سیاه» به کارگردانی سید محسن یوسفی و تهیه کنندگی مهدی رزاقی، پنجشنبه ۲۷ مهرماه ساعت ۲۳ از شبکه شما پخش می‌شود.

در این فیلم خواهید دید: پدر یونس فوت شده و تلاش یونس برای کار در لنج به ثمر نمی‌نشیند، چرا که صاحب لنج با وضع پیش آمده آن را به هوشنگ می‌فروشد که فردی قاچاقچی است و هوشنگ شرط ادامه کار راهمکاری یونس در امر قاچاق می‌داند. سام کبودوند، فرهاد روشن، اصغر شریعتی و لیلا جنیدی در این فیلم بازی کرده‌اند.

فیلم تلویزیونی «پاسخ رحمان» به کارگردانی جواد افشاری و تهیه کنندگی بهادر اسدی، جمعه ۲۸ مهرماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه شما پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی عمار تفتی، حسن جوهرچی، نیما تارخ و مینا جعفرزاده می‌بینیم: رحمان جوانی است که در یکی از پایگاه‌های اورژانس جاده‌ای مشغول به کار است و قرار است به زودی ازدواج کند، اما دختری که رحمان به او علاقمند است علی رغم توافق اولیه با جوان دیگری ازدواج می‌کند. این موضوع باعثمی‌شود که رحمان دچار مشکلات روحی شدیدی شود.

شبکه آموزش

فیلم تلویزیونی «از شنبه تا پنج شنبه» ساخته حجت قاسم زاده اصل صبح جمعه ساعت ۱۰:۱۵ از شبکه آموزش سیما پخش خواهد شد.

فیلم «از شنبه تا پنج شنبه» که توسط حجت قاسم زاده اصل در مرکز سیما فیلم نوشته و کارگردانی شده است، بازیگرانی چون فرهاد قائمیان و آتنه فقیه نصیری در نقش یک زوج امروزی ظاهر شده‌اند و زندگی مشترک آنها طی ۶ روز از هفته به صورت خاصی نمایش داده می‌شود. زن استاد دانشگاه و شاعر است و همسرش کارمند شرکت است که همین موضوع شروع عاملی برای اختلافی بزرگ بین آنها می‌شود.

حمیدرضا پگاه، زهرا سعیدی، خسرو فرخزادی و سید مهرداد ضیایی نیز در این فیلم به ایفای نقش می‌پردازند.

شبکه قرآن و معارف سیما

فیلم تلویزیونی «سپیده» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی سید روح‌الله حجازی از تولیدات گروه معارف، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس مرکز سیما فیلم جمعه ۲۸ مهرماه ساعت ۱۵ ازشبکه قرآن و معارف پخش می‌شود.

داستان «سپیده» با بازی پریوش نظریه، سیدفخرالدین حجازی و آرش مجیدی از این قرار است که: علیرضا و سپیده یکدیگر را عاشقانه دوست دارند. سپیده باردار است و در همین حال در می‌یابد دچار بیماری شده و چیزی به پایان عمرش باقی نمانده است، پزشکان او را به سقط جنین توصیه می‌کنند. حالا او بین مادر شدن و زنده ماندن مجبور به انتخاب می‌شود.

شبکه نمایش

فیلم‌های سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن «پل»، «دوقلوهای افسانه‌ای(قسمت۸)»، «گناهکار»، «گزارش پلیکان» و «مولان» پنجشنبه ۲۷ مهر ماه ساعت ۱۳،۱۵، ۱۹،۲۱ و ۲۳ از شبکه نمایش روی آنتن می‌رود.

فیلم‌های سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن «کلاس سوم ب»، «دوقلوهای افسانه‌ای(قسمت۹)»، «من میتونم اونو نگه دارم مامان»، «محموله»، «قدرت» و «خیلی دور خیلی نزدیک» جمعه ۲۸ مهرماه ساعت ۱۳،۱۵، ۱۷،۱۹، ۲۱ و ۲۳ از شبکه نمایش پخش می‌شود.