ملت ایران: هنرمندانی که صبر و بردباری زیادی دارند غالبا بهترین آثار را نیز خلق می کنند و حتی برخی از آن ها رکوردهای شگفت انگیزی را به نام خودشان به ثبت می رسانند. در این مطلب نگاهی داریم به تعدادی از آثار هنری خارق العاده ای که بیش از ۱۰۰۰ ساعت برای آنها وقت صرف شده است.

عقاب خودکاری

شاید به نظر باور کردنی نباشد که نقاشی از یک عقاب بیش از ۱۰۰۰ ساعت طول بکشد اما این مورد برای " سونیا چیپی " اتفاق افتاد. او برای کشیدن این نقاشی البته با خودکار بیش از ۱۰۰۰ ساعت زمان صرف کرد. شاید به نظر شما او اگر با پاهایش این نقاشی را می کشید کمتر زمان می برد.

اسکلت های نئونی

حتما تابحال مجسمه های اسکلت بدن انسان را در کلاس های علوم و آزمایشگاه ها دیده اید و می دانید که آن ها معمولا از جنس پلاستیک درست شده اند اما " اریک فرانکلین " دست به اقدام جالبی زد وی با استفاده از لامپ های نئونی و صرف دو سال زمان این مجسمه را بازسازی کرد و این اسکلت های پلاستیکی به مجسمه های نورانی تبدیل شد.

استادیوم لگویی اوهایو

" پاول جانسن " هنرمند آمریکایی بعد از دو سال تلاش توانست با استفاده از قطعات لوگو، استایوم راگبی اوهایو را با تمام جزئیات طراحی و بسازد. این جوان در ساخت این استادیوم از میلیون ها قطعه لگو استفاده کرده جالب است بدانید در این طرح هیچ چیز جا نیافتاده و حتی تا جایی به ریزه کاری ها توجه کرده که لوله های آب رسانی به دستشویی را نیز ساخته است.

هنر ماشین تایپ

امروزه از ماشین های تایپ استفاده های ابزاری نمی شود تنها کاری که می توان با آن ها انجام داد هنرنمایی و ایجاد اشکال زیبا با آن است. " جرمی مییر " نیز با هنرمندی خاصی ماشین های تایپ قدیمی را به مجسمه های بی نظیر و منحصر به فردی تبدیل می کند. این درحالی است که او برای ساخت برخی از این مجسمه ها بیش از ۱۰۰۰ ساعت زمان صرف کرده است. این روزها او این وسایل خود را در یک موزه شخصی درخانه اش نگه داری می کند و به هیچ عنوان قصد فروشش را ندارد

هنرنمایی چوب کبریتی

چوب کبریت از جمله وسیله هایی است که افراد زیادی اقدام به هنرنمایی با آن کرده اند. اما کاری که " پاتریک اکتون " انجام داد واقعا یک شگفتی بسیار بزرگ بود. او بعد از صرف بیش از ۱۰۰۰ ساعت مجسمه های بسیار زیادی از چوب کبریت ایجاد کرد. از جمله مهمترین آن ها می توان به شاتل " چلنجر " با ۲۰۰ هزار چوب کبریت و کاخ سفید با ۴۷۸ هزارچوب کبریت اشاره کرد.

باشگاه خبرنگاران