ترکیه هواپیمای مسافربری سوری را مجبور به فرود کرد

به گزارش ملت ایران به نقل از ایلنا، گفته می‌شود ترکیه مظنون به حمل سلاح توسط این هواپیما بود و در حالی که ماموران ترکیه مشغول جست‌وجوی هواپیما بودند، مسافران از هواپیما خارج شدند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که جت‌های جنگنده ترکیه یک هواپیمای مسافربری سوری را مجبور کرده‌اند به زمین بنشیند.

گفته می‌شود ترکیه مظنون به حمل سلاح توسط این هواپیما بود و در حالی که ماموران ترکیه مشغول جست‌وجوی هواپیما بودند، مسافران از هواپیما خارج شدند.

رسانه‌های محلی هم گزارش دادند که وسایل ارتباطات نظامی این هواپیما ضبط شده و سپس به آن اجازه پرواز داده شد.

«احمد داود اوغلو» وزیر خارجه ترکیه گفت که آنکارا تصمیم دارد تمام پروازهای حامل سلاح به سوریه که از آسمان این کشور می گذرد را متوقف کند.

تنش بین سوریه و ترکیه پس از کشته شدن پنج تن از غیرنظامیان ترکیه توسط خمپاره‌های سوری در هفته گذشته، افزایش یافته است و ترکیه هم به خاک سوریه آتش گشوده است.

این تنش‌ها برای نخستین بار پس از ۱۹ ماه درگیری در سوریه رخ داده است.

از طرف دیگر، فرمانده ارشد ارتش ترکیه به سوریه هشدار داده است که اگر دمشق به حملات خود ادامه دهد، آنکارا از تدابیر نظامی شدیدتری استفاده خواهد کرد.

هواپیمای مسافربری سوری که از مسکو به دمشق می‌رفت، ۳۵ مسافر و دو خدمه داشت.

وزیر خارجه ترکیه به تلویزیون ملی این کشور گفت که آنکارا اطلاعاتی درباره حمل «محموله‌های نظامی» در این هواپیما دریافت کرده بود.

در همین حال آمریکا تائید کرده است که یک کار گروه نظامی را در اردن مستقر کرده است.

گفته شده است که از وظایف این گروه، نظارت بر امنیت سلاح‌های شیمیایی و بیولوژیکی سوریه و همچنین کمک به تلاش‌های امدادرسانی خواهد بود.