ملت ایران:گریس سانگ لی ۲۸ ساله به دلیل ابتدا به تومور مغزی از ناحیه گردن دچار فلج شده است. او به قدری از این بیماری رنج میبرد که از پزشکان خواست لوله های تنفسی متصل به او را قطع کنند تا او از دنیا برود.
پدر و مادر او که اهل کره جنوبی و از مسیحیان فوق العاده مذهبی هستند با این تصمیم مخالفت کرده و آن را نوعی خودکشی دانستند. این دختر به قدری در این زمینه مصر بود که از والدینش به دادگاه شکایت کرد و توانست حق تصمیم گیری در این رابطه را از دادگاه بگیرد. اما در آخرین لحظات از این تصمیم منصرف شد و گفت میخواهد تا زمانیکه اراده خداوند مقدر کرده است زنده بماند.


او به صورت کاملا رسمی حق تصمیم گیری در مورد مسائل پزشکی اش را به پدرش واگذار کرد.
این خانم ۲۸ ساله یک مدیر بانک موفق و معروف در شهر نیویورک است که سال گذشته به تومور مغزی دچار شد و با پیشرفت بیماری از ناحیه گردن دچار فلج اندام شد به طوریکه با اتصال لوله های تنفسی نفس میکشد و حتی از طریق لوله های مخصوص تغذیه میشود. وی که از این وضعیت به شدت خسته شده بود تصمیم گرفت از پزشکان بخواهد تا لوله های اکسیژن را قطع کنند تا با مرگ خود خواسته از این رنج رهایی پیدا کند. اگرچه دادگاه این حق را به او داد تا در مورد زنده ماندش تصمیم بگیرد اما وی در آخرین لحظات از تصمیمش پشیمان شد و خواست از آخرین دقایق زندگی اش استفاده کند.

پرداد