ملت ایران: گاهی تشخیص و افتراق میان علم و جادو واقعا غیر ممکن می شود. گروهی از مهندسان دانشگاه ایالتی آریزونا چاقویی تولید کرده اند که به شکل واقعی و عملی می تواند آب را ببرد! با این چاقو می توانید قطره آب را به دو بخش مساوی تقسیم کنید، درست مانند زمانی که یک سوسیس را برش می زنید.

واقعا چه افسونی در این چاقو است؟ شاید آن را در کوره های شمشیر سازی اِلف ها ساخته اند.

این چاقو توسط دکتر Antonio García و تیم همکارش ساخته شده است. García استادیار شیمی، زیست شناسی و مهندسی مواد کالج مهندسی Tempe است. وی قصد داشت نوع جدیدی از فلز را ابداع کند که به طور کامل انجام Bioseparation را امکان پذیر سازد. بیوسپریشن به جداسازی محصولات یک واکنش بیوشیمیایی بدون آسیب رسانی به ارگانیسم های متصل به آن می گویند. بخش اصلی تیغه این چاقو از دو ورقه روی و مس به ضخامت ۰.۵۰۸ میلیمتر تشکیل شده است. پس از حرارت دادن و ادغام این دو، تیغه را با استون، اتانول، آب دیونیزه شده و سپس هوای خشک شده با نیتروژن تمیز می کنند. آنگاه محققان این تیغه را مدت زمان ۲۰ ثانیه در محلول ۱۰ نانومتری آبدار نیترات نقره غوطه ور کردند. حالا نوبت به بخش جادویی ماجرا می رسد. این تیغه افسانه ای حالا در محلول ۱ نانومتری HDFT شناور می گردد.

به نظر می رسد که این روش، شیوه ای صنعتی است که می تواند باعثانقلابی در زیست - پزشکی گردد. با این گجت می توان پروتئین ها و مایعات بیولوژیکی را بدون آسیب به شکل و بافت موجودات زنده، جدا نمود. یا به عبارتی سرعت عمل بسیار بیشتر در تجزیه و تحلیل های بیوشیمیایی موثرتر مایعات موجود زنده را شاهد بود.

برای تست تیغه افسانه ای، آنها یک قطره آب را بر روی یک سطح تفلون قرار دادند و با حلقه ای فلزی در جای خود محکم کردند. و همانطور که در عکس بالا می توانید ببینید، این آزمایش به انجام رسید و به شکل شگفت آوری هم موفقیت آمیز بود.

نارنجی