ملت ایران:این خانم جوان دانشجو که به مذهب " سیک " گرایش دارد تا کنون موهای صورتش را اصلاح نکرده است و به همین دلیل مورد تمسخر همکلاسانش در دانشگاه واقع شده است.

" بالپریت کائور " میگوید به هیچ عنوان از شکل و ظاهری که پیدا کرده است خجالت نمیکشد و وجه اجتماعی این مسئله اصلا برایش اهمیتی ندارد.
او درجواب یکی از دانشجویان همکلاسش که تصویری از او را به منظور تمسخر مذهبش در اینترنت پخش کرده است در این مورد میگوید در مذهب " سیک " یکی از ۵ اصل مهمی که آنها باید از آن پیروی کنند این است که موهای سر و صورت خود را کوتاه نکنند و اجازه دهند این موها رشد طبیعی خود را داشته باشد.

این خانم ۲۲ ساله که در یکی از دانشگاهای امریکا مشغول به تحصیل است معتقد است شخصیت انسانها بسیار بیش از ظاهر آنها اهمیت دارد و اضافه میکند: از برداشت مردم در مورد ظاهرم ناراحت و دلگیر نمیشوم چون من این انسانی هستم که واقعیتها را می بینید و مسئله مهم این است که من به مذهب خود احترام میگذارم و به هیچ عنوان تحت شعاء فرهنگ غربی شخصیت خود را تغییر نخواهم داد.
وی خطاب به تمام کسانی که مذاهب را مورد توهین قرار می دهند افزود: من عقیده و عملکرد شمارا به تمسخر میگیرم که با سوء استفاده از آزادی بیان، توهین به مذاهب را امری عادی می دانید و برای ظواهر مادی، بی بندوباری و فحشا که فقط و فقط با مرگ نابود میشود ارزش قائل هستید، من شخصیت شما که خود را انسانهای کامل و برتر میدانید به تمسخر میگیرم چراکه آنچه برای من و مذهب من مهم است عملکرد و شخصیت انسانهاست نه ظواهر و مادیات.
وی همچنین خطاب به همکلاسانش گفت: که در مذهب او زن و مرد یکسان هستند و حتی در لباس پوشیدن نیز فرقی میان آنان نیست و آنچه آنها را از هم متمایز میکند نام آنهاست. به گفته خودش پزشک معالجش به او گفته است موهای صورتش به دلیل تغییرات هورمونی دوران نوجوانی بوجود آمده است و اگرچه اکنون این مشکل هورمونی حل شده است اما موها همچنان به قوت خود باقی هستند.

پرداد