ملت ایران:این خانم نگون بخت در اثر ابتلا به عفونت بعد از لیپو ساکشن برای لاغری موضوعی درگذشت، این سومین مورد مشابه در این مرکز بوده است که منجر به قتل شده است.
این کلینیک جراحی در مریلند امریکا واقع است و تا کنون سه زن در اثر انجام عمل لیپوساکشن در این مرکز جان خود را از دست داده اند.
بنابر گزارشات سازمان بهداشت امریکا این زنان در اثر ابتلا به عفونت شدید جان باخته اند. پرونده ای در این زمینه تشکیل شده است که به بررسی جزئیات این حوادثمی پردازد.

لیپو ساکشن جان یک زن دیگر را گرفت!+عکس
اگرچه این عفونتها به طور کلی خفیف هستند و عامل آنها باکتری هایی است که اغلب در گلو و یا پوست وجود دارد اما وجود این باکتریها در ریه و یا خون کشنده خواهد بود. این عفونت ابتدا در محل زخمها پدید می آید و سپس همه بدن را فرا میگیرد.
بعد از اینکه مقامات بهداشت از این مرکز دیدن کرده اند به دلیل نقض استانداردهای لازم پزشکی این مرکز را تعطیل کرده اند. علائم ابتلا به این عفونت کشنده عبارتند از: تب، علائمی شبیه آنفلونزا، قرمزی در محل زخمها، تورم و شیوع درد موضعی، سرگیجه شدید و ضعف و ناهوشیاری است
مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریها میگویند سالانه بین ۱۰۰۰ تا ۱۸۰۰ نفر در اثر ابتلا به این عفونتها جان خود را از دست میدهند. به گفته این مقامات انجام جراحی های زیبایی که این روزها طرفداران زیادی به خصوص در میان خانمها دارد باید در مراکز تخصصی و با ایمنی و استریل انجام پذیرد. بسیاری از مراکز این نوع جراحی ها عموما استاندارد لازم را رعایت نکرده و باعثمرگ این زنان میشوند.

پرداد