ملت ایران:این نان صرفا جزو نانهای خیلی شیرین نیست و تمام شیرینی اش به خاطر شکری هست که روی آن می پاشیم. ۱ قاشق شکر داخل خمیر هم صرفا به عمل آمدن مایه خمیر کم میکند وگرنه از جهت شیرینی به نظر نمی آید. از این لحاظ این نان برای افراد دیابتی نیز قابل استفاده است.

به گزارش روزگارنو، اگر نان شیرین دوست دارید می توانید شکر بیشتری روی خمیر بپاشید یا اول کار چند قاشق شکر به مخلوط ماست و تخم مرغ اضافه کنید.

*نان دارچینی*

مواد لازم:

آرد(به مقدار لازم)

پودر خمیرترش ۲،۱/۲ قاشق چایخوری

شیر ولرم ۱/۳ پیمانه

کره ۵۰ گرم

تخم مرغ ۱ عدد

ماست ۱ قاشق سوپخوری

شکر ۱ قاشق سوپخوری

نمک ۱ قاشق چایخوری

برای لابلای خمیر:
شکر

دارچین

کره

طرز تهیه:

۱. برای خمیر، مایه خمیر، شکر و نمک رو در شیر ولرم حل میکنیم و ۱۰ دقیقه ای صبر میکنیم تا عمل بیاد.

۲. ماست و تخم مرغ رو مخلوط میکنیم. کره آب شده که خنک شده و مایه خمیر رو اضافه میکنیم.

۳. داخل کاسه دیگه ای ۱ پیمانه آرد میریزیم. وسط آرد رو گود میکنیم و مخلوط تخم مرغ و باقی مواد رو داخلش میریزیم. با دست شروع به هم زدن میکنیم تا مواد یکدست بشوند. اگه خمیر هنوز چسبنده بود قاشق قاشق آرد اضافه میکنیم. آرد اضافی باعثسفت شدن خمیر و پف نکردن نان میشود.

۴. روی سطح صاف آرد پاشی شده خمیر رو چند دقیقه ای ورز میدیم. داخل کاسه آردپاشی شده برش میگردونیم و روش رو میپوشانیم. حدود ۱ ساعت زمان می دهیم تا حجم خمیر ۲ برابر بشود. بعد از پف کردن، خمیر رو ۲ قسمت می کنیم.

۵. برای نانهای کوچکتر تقسیمات بیشتر و کوچکتری نیاز داریم. خمیر را با وردنه روی سطح آردپاشی شده باز می کنیم و به شکل بیضی به ضخامت ۴،۵ میلیمتر درم آوریم. روی خمیر رو کره آب شده که از حرارت افتاده میمالیم و شکر و پودر دارچین می پاشیم.

۶. از یک عرض خمیر از ۱ سانتی لبه شروع به برش زدن خمیر میکنیم تا نوارهایی به عرض ۱ سانتی متر داشته باشیم. خمیر رو به صورت اریب لوله میکنیم و طوری که قسمت متصل نوارها مرکز قرار بگیره لوله خمیر رو دور خودش میپیچیم.

۷. کف سینی فر رو کمی چرب میکنیم و نونها رو با احتیاط روش قرار میدیم تا نوارها از هم باز نشند. ۲۰ دقیقه استراحت میدیم تا دوباره پف کنند و فر رو روشن میکنیم با حرارت ۴۰۰ درجه فارنهایت تا گرم بشود.

۸. روی نون رو دوباره شکر میپاشیم و داخل فر قرار میدیم، ۲۵ دقیقه یا تا زمانی که روش طلایی بشود.