به این عکس‌ها نگاه کنید:

عکس‌های زیبایی هستند، این عکس‌ها را ماهواره‌های چندمیلیون‌دلاری ناسا نگرفته‌اند، این عکس‌ها را نوجوانی با یک دوربین ۵۰ دلاری که از eBay خریده بود، گرفته است!

آدام کادورثAdam Cudworth، نوزده ساله است و برای گرفتن این عکس تنها از یک بالن و یک دوربین دست دوم استفاده کرد. تنها سابقه علمی او که یک دانشجوی مهندسی دانشگاه ناتینگهام است، گرفتن نمره A در درس فیزیک است، کل هزینه صرف‌شده در این پروژه شخصی ۳۲۰ دلار بود.

او تقریبا ۴۰ ساعت در خانه روی این کار وقت گذاشت، آدام درون یک جعبه عایق، یک دوربین ویدئویی کوچک، دو حسگر دما، دو صفحه خورشیدی، یک GPS، پردازشگر و فرستنده رادیویی و یک دوربین دست دوم کانون A۵۷۰ قرار داد.

این جعبه پنج‌شنبه هفته قبل با یک بالون دومتری به ارتفاع ۳۳ هزار متری صعود کرد، ارتفاعی که سه باربر سقف پرواز هواپیماهای تجارتی است.

وسیله دست‌ ساخت آدام در دو و نیم ساعتی که در حال پرواز بود، حدود ۳۲ کیلومتر در لایه استراتوسفر جو طی کرد و عکس‌ها و ویدئوی شگفت‌انگیزی از زمین گرفت.

در این حین مدار الکترونیکی تعبیه شده در جعبه، سرعت، شتاب و ارتفاع مجموعه را مرتب ثبت و اندازه‌گیری می‌کرد.

آدام از طریق GPS و فرستنده رادیویی، حرکت جعبه را رهگیری کرد تا متوجه شود وسیله چه زمانی و در کجا بر سطح زمین می‌نشیند.

سرانجام در ارتفاع بالا پالون پاره شد و با چتر نجات پایین آمد، آدام کیلومترها دورتر از خانه، جعبه را پیدا کرد و به عکس‌های و ویدئوی زیبایی که گرفته شده بود، دست پیدا کرد.

پزشک