ملت ایران: شاید نام " کریستین لاگار " به گوش خیلی ها ناآشنا باشد اما این زن یکی از قدرتمندترین زنان در سال اخیر است. او از قدرت فوق العاده زیادی در دنیای سیاسی امروز بهره میبرد.

" کریستین لاگار " مدیر صندوق بین المللی پول است و این قدرت را دارد تا در مورد کمکهای مالی به هر کشوری در دنیا اظهار نظر کند و این در بحران اقتصادی امروز دنیا قدرت زیادی است.

بیوگرافی "کریستین لاگارد" یکی از قدرتمندترین زنان جهان +عکس
او مدتها به عنوان وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه و زمانی بین سالهای ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷ به عنوان وزیر صنعت و بازرگانی در این کشور در عرصه سیاست حضور داشت.
" کریستین لاگارد " متولد اول ژانویه سال ۱۹۵۶ در پاریس است. والدین او هردو دارای تحصیلات دانشگاهی بودند. او دختر فوق العاده درس خوان و با استعدادی بود و بعد از طی دوران تحصیل ابتدایی موفق به اخذ بورسیه برای تحصیل در دبیرستانهای انگلستان شد. وی بعد از طی این دوران به فرانسه بازگشت و در دانشکده حقوق این کشور به ادامه تحصیل پرداخت و توانست با مدرک دکترا در رشته علوم سیاسی فارغ التحصیل شود.
کریستین بعد از شایعه پیرامون رابطه نامشروع مدیر قبلی صندوق بین المللی پول کاندید تصاحب این سمت شد و با حمایت دولتمردان کشورهایی چون اسپانیا، کانادا، استرالیا و امریکای لاتین توانست به این مقام نائل شود.
او کارش را همزمان با بحران شدید اقتصادی اروپا به خصوص در کشور یونان آغاز کرد و همین امر باعثانتقاد خیلی از کارشناسان از سیاستهای کاری وی شد اما او از حمایت دولتمردانی چون سارکوزی برخوردار بود که او را بهترین گزینه ممکن برای کسب این سمت میدانستند.
ناگفته نماند او یازدهمین مدیر اجرایی صندوق بین المللی پول است.

پرداد