ملت ایران: " آنجلا مرکل " صدر اعظم آلمان عنوان قدرتمندترین زن دنیای سیاست در سال ۲۰۱۲ را از آن خود کرد. در این مطلب قصد داریم شما عزیزان را با شرح حال مختصری از زندگی این زن از سیاستمدار آشنا میکنیم.

 بیوگرافی قدرتمندترین زن دنیای سیاست +عکس

" آنجلا دوروتی کاسنر " متولد ۱۷ جولای سال ۱۹۵۴ در هامبورگ و بزرگترین فرزند خانواده ۵ نفری شان بود و یک خواهر و یک برادر دارد.
او در یک روستای کوچک در ۵ مایلی برلین بزرگ شد و در واقع ساکن آلمان شرقی بود. او عضو جنبش جوانان خواهان آلمان آزاد بود و در همان زمان مهارتهای رهبری اش را به رخ همگان کشید. وی از سال ۱۹۷۳ تا ۱۹۷۸ در دانشگاه لیپزیک به تحصیل در رشته فیزیک پرداخت و در سال ۱۹۷۸ دکترای خود را دریافت کرد و در موسسه مرکزی شیمی و فیزیک آکادمی علوم برلین مشغول به کار شد.
او از سال ۱۹۷۸ تا ۱۹۹۰ در موسسه مرکزی شیمی اشتغال داشت و در سال ۱۹۷۷ با یک فیزیکدان به نام " اولریچ مرکل " ازدواج کرد که چند سال بعد و در سال ۱۹۸۲ این ازدواج پایان یافت.
او در سال ۱۹۹۸ دوباره با یک پروفسور شیمی دان ازدواج کرد و هنوز هم با آن مرد زندگی میکند. وی برای نخستین بار در سال ۱۹۸۹ وارد دنیای سیاست شد و بعد از فروپاشی دیوار برلین او وارد پارلمان کشور آلمان شد.
در سال ۱۹۹۴ او وزیر محیط زیست شد و این اولین قدم وی برای تصاحب یک مقام در دنیای سیاست بود. از سال ۲۰۰۵ " آنجلا مرکل " عنوان صدر اعظمی آلمان را از آن خود کرد و اولین زنی بود که در این کشور توانست این پست مهم سیاسی را از آن خود کند.

پرداد