به گزارش شفقنا، العربیه با نقل قول از " فاکس نیوز " نوشت: " مات بیسونت " ۳۷ ساله یکی از اعضای تیم نیروی دریایی آمریکاست که در عملیات قتل رهبر سابق القاعده در ابیت آباد پاکستان در سال گذشته شرکت داشت.

بر اساس این گزارش " مات بیسونت " در جریان عملیات قتل رهبر سابق القاعده وارد اتاق بن لادن شده و بر اساس این گزارش با دو تیر اسامه بن لادن را از پای درآورده بود.

بیسونت بدون کسب اجازه از مقامات نظامی کشورش، کتابی تحت عنوان " روز سخت " درباره جزییات چگونگی اجرای عملیات قتل رهبر سابق القاعده نوشته است و قرار است آن را در ماه آینده منتشر کند.

وی این کتاب را به دلایل امنیتی با نام مستعار " مارک اوین " منتشر خواهد کرد، همچنین وی در این کتاب دیگر افراد شرکت در این عملیات را با نام های مستعار ذکر کرده است.

این کتاب پیش از انتشار مورد بررسی و ارزیابی دستگاه های امنیتی آمریکا به منظور اطمینان از عدم افشای اسرار نظامی، قرار گرفته است.

علاوه بر مات بیسونت، کیون مورار یکی از خبرنگاران مشهور آمریکایی که اخبار مربوط به جنگ افغانستان را پوشش می داد در چاپ این کتاب به مات کمک کرده است.

موسسه انتشارات " بنگوین " که چاپ این کتاب را بر عهده گرفته است اعلام کرد درآمد حاصل از فروش این کتاب را به خانواده کشته شدگان نیروی دریایی آمریکا تقدیم خواهد کرد.