موج جدیدی از ساعتهای مچی

و شرکت Nike, یک وسیله با بند سیاه و ردیفی از چراغهای رنگی عرضه کرد که انرژی که فرد در طول روز مصرف کرده را اندازه گیری نموده و آن را به تلفن هوشمند ارسال می کند(علاوه بر اینکه زمان را هم نشان میدهد) شرکت Jawbone یکی سری دستبند زنانه و مردانه عرضه می کند که می تواند فعالیتهای روزانه فرد استفاده کننده را پیگیری کند و برای کار بر iPhone ارسال کند.

Pebble یک نوع ساعت جدید است که می تواند موسیقی پخش کند و متن ها واطلاعاتی در باره آب و هوا و دیگر داده ها را از تلفن گرفته و سپس بر روی صفحه خود نمایش دهد.

استفان اسنیدن مدیر بازاریابی سونی می گوید حالا زمان آن شده که مچ دستان شما به صفحه کوچکی برای نمایش دادن اطلاعات تلفن شما تبدیل شود و توانایی کنترل تلفن شما را داشته باشد. و همچنین شما می توانید در جلسات رسمی بدون اینکه نیازی به در آوردن تلفن داشته باشید براحتی و بدون اینکه مزاحم کسی شده باشید تلفن خود را چک کنید.

حسین رحمان مدیر اجرایی Jawbone, می گوید این ساعتهای مچی جدید می تواند حرکتی و ارتباطی باشد بین دنیای تکنولوژی و مد و بین آنها تعادل برقرار کند و کاربران خصوصا جوانانی که از ساعت استفاده نمی کنند را اغوا کند برای استفاده مجدد این وسیله آن هم با طراحی و امکانات جدید.

رحمان در ادامه می گوید نمی دانم که این وسیله فقط برای مد بودن آن استفاده می شود یا کاربردی بودن آن اما این وسیله تلفیقی از این دو است ولی افراد می توانند از مدلها و رنگهای مختلف این وسیله استفاده کنند و همزمان چند نوع مختلف از آن را داشته باشند و با توجه به موقعیتی که دارند از آن استفاده کنند. ممکن است بعضی نتوانند چند نوع تلفن داشته باشند ولی میتوانند چند نوع مختلف از این وسیله را داشته باشند این چیزی است که صنعت الکترونیک مایل است شاهد آن باشد.