طرح تبلیغاتی شرکت هواپیمایی امریکا در پایان دهه ۸۰، اکنون گریبان‌گیرش شده و گریه رئیس را درآورده است.
به گزارش Iranpn به نقل از ARD: در پایان دهه هشتاد شرکت هواپیمایی امریکا برای جذب مشتری، طرحی به میدان آورد که اکنون به عنوان «بدترین ایده در تاریخ هواپیمایی امریکا» قلمداد می‌شود.

طبق این طرح، هر کس ۲۵۰ هزار دلار پرداخت می‌کرد، کارتی می‌خرید که با آن می‌توانست در طول عمر خود به صورت رایگان و با برخورداری از جایگاه درجه یک، پرواز کند. اکنون این ایده گریبانگیر شرکت هواپیمایی شده و در پی چاره ای است تا بتواند کارت‌های فروش رفته را جمع آوری نماید.

این طرح عجیب در سال ۱۹۸۸ مطرح شد. هنگامی که یک تاجر تگزاسی به نام جائوکس فروم(Jaques Vroom)، در تبلیغات اعلام کرد «All you can fly» همه می توانید پرواز کنید. کافیست یک کارت ۲۵۰ هزار دلاری بخرید تا در طول عمر خود با برخورداری از جایگاه درجه یک، به هر کجا می‌خواهید سفر کنید. و اسف‌بار تر برای این شرکت آن که بلیط همراه نیز ۱۵۰ هزار دلار اعلام شد.

فروم(Jaques Vroom) در مصاحبه‌ای با(NPR) گفت: امروزه گریه ام درآمده است که چگونه می‌توانم این کارت‌ها را پس بگیرم؟ بیایید با ۴۰۰ هزار دلار پس دهید. او افزود: فکر نمی کردم خریداران این همه به جاهای دور دست مثل هنگ کنگ، نایروبی و ژوهانسبورگ و نیز شهرستان‌های عجیب و غریب سفر کنند.

این شرکت پس از اندک زمانی متوجه شد که این ایده در کوتاه مدت پول نقد قابل توجهی را به ارمغان آورد، ولی در درازمدت به یک کسب و کار سیاه و ضرر مبدل گردید.

شرکت هواپیمایی امریکا با اعلام ورشکستگی در سال ۲۰۱۱، استفاده از این کارت‌های پیش فروش شده را به حالت تعلیق درآورد.