به گزارش ملت ایران به نقل از ایرنا، این دونده بدون پا با تلاش های فراوان توانست جواز شرکت در بازی های المپیک را بگیرد، الهام بخش بسیاری از افراد معلول و حتی سالم است.

پیستوریوس در دوی ۴۰۰ متر بازی های المپیک ۲۰۱۲ لندن در کنار دوندگان سالم و پا به پای آنها دوید تا نشان دهد که نقص عضو بهانه ای برای ناتوانی نیست.

این عکس فوق العاده بار دیگر کانون توجه قرار گرفت + عکس

بعد از مسابقه او در المپیک، عکسی قدیمی از وی در کنار کودکی بدون دو دست و دو پا در اینترنت پخش شد که توجه بسیاری را به خود جلب کرد.

برخی از سایت‌ها با انتشار مجدد این عکس نوشتند: این عکس به یادمان می آورد ارزش کاری که او برای دیگر افراد قطع عضو انجام داده، بی نهایت است. از این به بعد هر کسی در دنیا که دست یا پا ندارد کافی است نگاهی به پیستوریوس بیندازد و با خود بگوید: «اگر او می تواند پس من هم می توانم».

«الی چالس» نام دختر خردسالی است که در عکس با پیستوریوس مسابقه می دهد. او مردی را در کنار خود می بیند که مثل او است اما محدودیت ها را نپذیرفته است.

پیستوریوس گرچه نتوانست به فینال برسد اما در دور مقدماتی دوی ۴۰۰ متر به قدری خوب دوید که راهی نیمه نهایی شد. موفقیت های او در مسابقات جهانی و اکنون نیز المپیک نه تنها به افراد معلول بلکه برای انسان های سالم نیز انگیزه می دهد.

در نیمه نهایی «کرانی جیمز» که به عنوان نفر اول از خط پایان عبور کرد، تحت تأثیر رقابت با پیستوریوس، بلافاصله بعد از پایان مسابقه به سمت وی رفت و برچسب نام خود که روی پیراهنش چسبیده بود را با او عوض کرد.