یک پژوهش علمی مشترک میان آمریکا و رژیم صهیونیستی فاش کرد که نماز ۵۰ درصد خطر ابتلا به بیماری ضعف حافظه یا آلزایمر را کاهش می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری قدس(قدسنا) این پژوهش که با تأمین مالی باشگاه ملی بهداش آمریکا(UIH) و با همکاری پژوهشگران اسراییلی از بیمارستانهای شیفا، هلل یافا و دانشگاه‌های تل آویو و بن گورین و همچنین پژوهشگران آمریکایی از دانشگاه گلیبلند انجام گرفته است تأکید می‌کند که تأثیر مثبت نماز به مراتب بیشتر از عامل آموزش در مؤسسات آموزشی است.

براساس این گزارش، تأثیر عامل آموزشی در کاهش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر ۲۴ درصد است. این پژوهش تاکید می‌کند که نماز تأثیر مضاعفی در مقایسه با سالهای آموزشی دارد که انسان در طول زندگی از آن برخوردار می‌شودو براساس تاکیدات پرفسور رفکالیزینبرگ به عنوان یکی از مشارکت کنندگان در این مطالعات، یک نمازگزار در جریان ادای فریضه نماز اقدام به بکارگیری فرآیندهای بسیار زیادی از فعالیت‌های فرهنگی و فکری می‌کند امری که انسان را از ابتلا به بیماری آلزایمر در امان نگه می‌دارد.

همچنین براساس این پژوهش ابتلا به بیماری آلزایمر دربین مردان ۵۰ درصد بیشتر از زنان است. این پژوهش در بین جامعه آماری ۸۹۲ نفری شامل افراد بالای ۶۰ سال در روستاهای عاره العربیه واقع در منطقه المثلثدر فلسطین اشغالی انجام شده است.

منبع: tabnak