به گزارش ملت ایران به نقل از ایسنا یک هنرمند انگلیسی در کاری جالب به ثبت بیش از ۲۰۰ تصویر با استفاده از شیوه تصویربرداری پرتو ایکس پرداخته که کمی دست‌کاری و فتوشاپ، آنها را به تابلوهای بدیع تبدیل کرده است.

نیک ویسی با این کار توانسته با موفقیت به ترکیب تصویربرداری و رادیولوژی برای تولید تصاویر زیبا و جذاب و گاهی وحشتناک بپردازد.

ویسی در سال ۲۰۰۳ به تولید بزرگترین پرتو ایکس از یک جت بوئینگ ۷۷۷ با اندازه واقعی پرداخت که در حال حاضر در فرودگاه لوگان بوستون قرار گرفته است. ساخت این مدل چندین ماه از چسباندن ۵۰۰ پرتو ایکس جداگانه از هواپیما بطول انجامیده است.

از دیگر تصاویر پرتو ایکس وی می‌توان به یک خودروی مینی اشاره کرد که از رنگ زنگ‌خوردگی واقعی برای جلوگیری از ورود پیچیدگی و بهم ریختگی اجزای موتور در تصویر نهایی استفاده شده است.

ویسی در تصویر خود از یک اسکنر پرتو ایکس که معمولا برای جست‌وجوی کامیون‌های در حال عبور از مکزیک به آمریکا استفاده شده، برای ایجاد تصویر یک اتوبوس کمک گرفته است که پس از ثبت با استفاده از فتوشاپ به نمایش بهتر اسکلتها و اجسام دیگری که جداگانه به تصویر کشیده شده، پرداخته است.

اولین مجموعه ویسی در یک کتاب با جلد سخت موسوم به «پرتو ایکس: از میان جهان اطراف خود ببینید» اخیرا در انگلیس و آمریکای شمالی گردآوری شده است.

این کتاب به جمع‌آوری بیش از ۱۳ سال تجربیات با تصویربرداری پرتو ایکس و تجهیزات آن پرداخته است.

تصاویری متفاوت به کمک پرتو ایکس