از چه چیزها که پول در نمی آورند!

دولت هند برای افزایش آمار گردشگران ورودی به این کشور ایده جالبی به کار بسته است.

به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه ایندیا تایمز، ماجرا از آنجات آغاز شد که فشار دولت هند به مردم اوتارپرادش که از مناطق فوق العاده فقیر هستند برای بازسازی خانه های محقرشان راه به جایی نبرد زیرا آنها توان بازسازی اماکن مورد انتقاد دولت را نداشتند.

این روزنامه افزود: زمانی که درخواست دولتمردان هند به جایی نرسید و مردم خانه های محقرشان را بازسازی نکردند، فکری به ذهن مسوولان گردشگری هند رسید و برنامه بازدید از مناطق محروم و تجربه برنامه سفر به اماکن فقیر توسط آژانس های مسافرتی در برنامه قرار گرفت و قرار شد هر گردشگر که بخواهد در خانه فقرای هندی بخوابد و غذای آنها را بخورد، مبلغ ۱۵۰ پوند انگلیس به میزبان بپردازد!

این طرح با استقبال توریست های خارجی مواجه شد و توریست هاس تنوع طلب برای این که از نزدیک فقر هندی ها را تجربه کنند، ‌بخی از سفرشان به هند را به این برنامه اختصاص دادند تا زمانی را در خانه های محقر فقیران هندی زندگی کنند و از غذای آنان بخورند و گشتی در آن حوالی بزنند.

با گذشت چند سال از این پیشنهاد، وضعیت اقتصادی مردم اوتارپرادش بهتر شد و حالا که آنها می خواهند به بازسازی خانه هایشان بپردازند، دولت مخالفت می کند.

دلیل دولت هند برای مخالفت با درخواست مردمی که زمانی خودشان مخالف نوسازی بودند این است که دولتمردان این کشور نمی خواهند آمار گردشگرانی که به اوتار پرادش سفر می کنند کاهش پیدا کند.

آمار گردشگران ورودی به اوتار پرادش در سال ۲۰۰۸ میلادی، نه میلیون و دویست هزار نفر اعلام شده است.