به گزارش سرویس اجتماعی ملت ایران، این دو نفر با اتهامات مختلفی از جمله قاچاق زن و کودک مواجه هستند. وزارت امنیت عمومی چین اعلام کرد که هم اکنون مرد بازداشت شده است و همسر وی به قید وثیقه آزاد است.

پلیس شانگهای در ماه مه، پس از مواجه شدن با پیامی مبنی بر فروش نوزاد، وارد این ماجرا شد. این زن و شوهر در یکی از شبکه های محبوب ثبت آگهی چین، پیامی را درج کرده بودند که حکایت از فروش یک دختر تازه متولد شده داشت. پلیس با ردیابی IP آگهی ثبت شده، توانست این زن و شوهر را پیدا کند.

بنا بر اعلام وزارت امنیت عمومی چین، زن و شوهر پس از دستگیری اعتراف کردند که سه تن از نوزادان تازه متولد شده خود را در سال های اخیر به ارزش ۱۳ هزار دلار فروخته اند. این دو همچنین اعتراف کردند که اولین فرزندشان را در سال ۲۰۰۸، دومی را درسال ۲۰۱۱ و سومین فرزندشان را که دختر بوده امسال فروخته اند.

هم اکنون مقامات به دنبال این دختر و همچنین دو کودک قبلی می گردند تا از سرنوشت آنها اطلاعی به دست آورند.

همسایه‌های این زن و شوهر به پلیس گفته اند که این خانواده با دو کودک ۶ و ۹ ساله زندگی می کرده اند. برخی از همسایه ها نیز از حامله بودن زن و غیب شدن بچه پس از مدتی، ابراز تعجب کرده بودند.

به گزارش رسانه های دولتی چین، پلیس با ردیابی کارت اعتباری و معاملات بانکی این زن و شوهر پی برد که پول حاصل از فروش بچه، صرف خرید کفش های لوکس و آیفون شده است. این رسانه ها به نقل از وزارت امنیت چین اعلام کردند که این زن و شوهر همچنین اقدام به خرید کامپیوتر کرده بودند که در بازرسی خانه نیز کشف شده است.