یک خبرگزاری در توصیف او می‌نویسد: «دختر خانمی ۱۷۱ سانتی‌متری، بور و چشم سبز، دانشجوی علوم سیاسی و ارتباطات در کالج دولتی زولیا و جوانترین دختر در بین ۲۶ فینالیستی که به دنبال کسب تاج دختر شایسته ونزوئلا بود اکنون راه سیاست را در پیش گرفته است.

ونزوئلا سرزمین هیجانات زودگذر که در دهه های اخیر تحت تاثیر حاکمیت سوسیالیست‌ها به رهبری هوگوچاوز، به چالش ایالات متحده در آمریکای لاتین تبدیل شده است، هر چقدر با جشن و شادی نزدیک است با سیاست و تکنولوژی نامانوس است.

پس از درگذشت هوگوچاوز و ناآرامی‌هایی که بعد از انتخابات ریاست جمهوری در آن کشور به وقوع پیوست، ماهها بود که این کشور خبرساز نشده بود، اما این‌بار خانم اورینته کاستا «دختر شایسته» ونزوئلا در سال ۲۰۱۳ با اعلام تمایلش برای ورود به عرصه سیاست و احتمالا نامزدی وی در انتخابات ریاست جمهوری دور آینده این کشور سبب شده تا دوباره این کشور و رئیس جمهور آتی اش خبرساز شوند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس در توصیف خود می‌نویسد: «دختر خانمی ۵ فوت ۷ اینچ(۱۷۱ سانتی‌متر)، بور و چشم سبز، دانشجوی علوم سیاسی و ارتباطات در کالج دولتی زولیا و جوانترین دختر در بین ۲۶ فینالیستی که به دنبال کسب تاج دختر شایسته ونزوئلا و نماینده این کشور در مسابقات جهانی بود حالا به دنبال کسب ریاست جمهوری این کشور لاتینی است.»

ونزوئلا در سالهای گذشته یکی از رکوردداران تورم در بین کشورهای جهان و در بین کشورهای آمریکای لاتین در نازلترین جایگاه اقتصادی به سر می برد. مردم این کشور علی رقم اینکه از کمترین فنآوری‌های روز دنیا بهره می‌برند، اما به لطف دلارهای نفتی یک چیز را خوب بلد هستند، «رقص و خوشگذرانی».

چاوز که در ابتدای قرن بیست و یکم، به لطف رفتارهای پوپولیستی توانست تا زمان مرگش در ونزوئلا توانست یکه تازی کند، هر چند نتوانست برای اقتصاد بیمار این کشور راه حلی پیدا کند، اما با سخنرانی ها و موضع گیری‌های خود توانست نام این کشور را سالها بر سر زبانها نگه دارد، امری که جانشین مورد نظر وی نیکلاس مادورا نتوانست.

وی که راننده کامیونی بیش نبود در سایه رفاقت با چاوز توانست به رده‌های بالای سیاسی دست پیدا کند. رئیس جمهور فعلی ونزوئلا از یکسو نه می تواند و نه می خواهد مشکلات اقتصادی مردم این کشور را حل کند و از سوی دیگر توانایی تهییج مردم را نیز دارد و به همین خاطر است که شاید مخالفان دولت فعلی کاراکاس برای برد در دور بعد ریاست جمهوری تخم مرغ های خود را در سبد دخترخانم شایسته این کشور قرار دهند تا شاید زیبایی وی بتواند پایانی بر دو دهه پوپولیست چاوزی باشد.

هر چند این دختر خانم ۲۶ ساله در برنامه زنده‌ای که نزدیک به ۸۰ درصد مردم ونزوئلا آن را مشاهده می‌کردند، تاکید کرده بود که به دنبال اتحاد مردم و یکپارچگی ملت این کشور است. اظهار نظرات و در این برنامه زنده تلویزیونی سبب شد رسانه های داخلی این کشور و همچنین رسانه‌های آمریکایی احتمال از کاندیداتوری خانم اورینتز در رقابت‌های ریاست جمهوری دور بعد داده‌اند.