فروش اینترنتی خون رونالد ریگان رییس جمهوری اسبق آمریکا جنجال ساز شد.

به گزارش ملت ایران به نقل از عصر ایران در پی اقدام به حراج اینترنتی شیشه حاوی خون ریگان در جریان سوء قصد سال ۱۹۸۱ به او موسسه ریگان اعلام کرد که به هر طریق ممکن جلوی این اقدام را خواهد گرفت.

تا کنون بالاترین رقمی که برای خرید خون ریگان پیشنهاد شده ۱۱ هزار دلار بوده است.

گفته می شود خون ریگان از بیمارستان دانشگاه جورج واشنگتن که پس از سوء قصد سال ۱۹۸۱ در آن بستری شده بود، به بیرون راه یافته است، اما سایت مرکز حراج اینترنتی " پی اف سی " بریتانیا که حراج کننده این خون است، اعلام کرده که این خون را از آزمایشگاه بیوگرافی علوم کلمبیا در ایالت مریلند آمریکا گرفته است.

اما خانواده ریگان و بنیادی که تحت نام او به فعالیت می پردازد اعلام کرده اند که با این اقدام مخالف هستند.

مایکل ریگان پسر رونالد ریگان ضمن اعلام مخالفت با فروش خون پدر خود مدعی شد که مطمئن است این خون خون پدر او نیست.

وی گفت: " شاید این خون یک موش باشد نه خون پدر من. این کاری ظالمانه در حق مادرم و خانواده ریگان است. حتی اگر این خون واقعا خون پدر من باشد آنها چطور به خود جرات می دهند دست به چنین کاری بزنند. "

رونالد ریگان چهلمین رییس جمهوری آمریکا(از حزب جمهوریخواه) در فاصله سال های ۱۹۸۱-۱۹۸۹ بود که در سال ۲۰۰۴ و در۹۳ سالگی و در حالی که به بیماری آلزایمر مبتلا بود، درگذشت.

ریگان در ۳۰ مارس ۱۹۸۱ و در حالی که تنها ۶۹ روز از زمان تصدی پست ریاست جمهوری اش می گذشت در مقابل هتل هیلتون واشنگتن مورد سوء قصد قرار گرفت و زخمی شد اما با انتقال سریع او به بیمارستان دانشگاه جورج واشنگتن گلوله از بدنش خارج شد.

او با این سوء قصد ناکام تنها رییس جمهوری تاریخ آمریکا است که از یک عملیالت ترور جان سالم به در برده است.

پس از این سوء قصد محبوبیت او به طور بی سابقه ای افزایش یافت و به ۷۳ درصد رسید. ریگان که یک مسیحی بود معتقد بود که نجات او کار خدا بوده چون او باید در طول دوره ریاست جمهوری اش ماموریت های مهمی را به انجام می رساند.

فروشنده خون ریگان اعلام کرده است که از حامیان ایده های سیاسی و اقتصادی محافظه کارانه ریگان است و اگر او زنده بود با فروش خونش به جای اهدای آن بیشتر موافق بود.