به گزارش ملت ایران، ارائه آمار رسمی جدید سوانح و تصادفات جاده ای بیانگر آن است که نه تنها پراید نا ایمن ترین خودرو بازار نیست بلکه نسبت به دیگر خودروهای تولید داخل که اتفاقاً گرانتر و پرآوازه تر می باشند آمار کمتری از تصادفات را به خود اختصاص داده است.

شاید رسم عدم ارائه آمارهای مستند از سوی مسئولان نیروی انتظامی در خصوص تلفات و تصادفات و نیز حجم بالای پراید در حال تردد، ریشه سوء ظن به این خودرو باشد.

یادآور می شود اندکی بهره گیری از علم آمار در تهیه چنین بررسیها و گزارشات آماری به عنوان پیش شرط یک قضاوت عادلانه ضروری است.

فارغ از مضراتی که تا کنون به پراید نسبت داده شده است، سهم پراید در ارتقاء سطح رفاه اجتماعی جامعه با تیراژ حدود ۵ میلیون بسیار حائز اهمیت بوده و انکار ناپذیر است.

آمار اعلامی از سوی پلیس راهنمائی و رانندگی گویای تصادف منجر به مرگ به میزان ۲۴% در میان موتور سواران بوده است.

هرچند که نمودار کشته شدگان این وسیله نقلیه کاهش زیادی نداشته لکن با توجه به رشد جمعیت و کف قیمتی پراید در بازار، بخش اعظمی از موتورسواران را در زمره مشتریان خود درآورده آن هم نه با کمک سیستم بانکی بلکه به همت اعطای تسهیلات و اعتبار خرید توسط شرکت سازنده این خودرو.

به هر حال گرما در زمستان و خنکی در تابستان و حداقل مصرف در طی جاده ها به همراه قطعات و خدمات ارزان این خودرو، باعثشده است تا بخش قابل ملاحظه ای از یک جامعه ۷۰ میلیونی از خدمات این خودرو بهره مند شوند.

در ایامی نه چندان دور بسیار شاهد صحنه هایی از تردد اعضاء یک خانواده ها شامل پدر، همسر و دو فرزند خود بر روی یک موتور در خیابانها بودیم که به استقبال مرگ می رفتند و فاصله ۵۰ کیلومتری را برای مسافرت انتخاب می کردند و حال به همت تولید کننده خودرو جایگزین آن تصاویر پر خطر، تصویر خانواده هایی است که در خودرو پراید خود در آخر هر هفته راهی سفر می شوند و این دو تصویر چقدر متفاوتند!؟

خودرو پراید را به ناحق مقصرترین عامل تصادفات می دانند زیرا که مانند یک تانک ساخته نشده تا بتواند در برخورد با یک کامیون با سرعت بالای یکصد کیلومتر در ساعت آن هم مجهز به تیرآهنی در جلوی آن، مقاومت نماید اما همین خودرو توانسته آرزوی رفاه صدها خانواده را در دهه های دو، سه، چهار و حتی پنج جامعه برآورده نماید.

نقش پراید در حمل و نقل درون شهری و کمک به ساختار مریض ترافیک شهری نیز بسیار مهم و به گونه ای است که نمی توان با مصاحبه های روزنامه ای و طلب کارانه آن را مخدوش نمود.

اگرچه مشاور محترم شهردار تهران سعی می کند برای مطرح و چه بسا معروف شدن خود، در خصوص خودروسازی که تخصصی هم درآن ندارد اظهار نظر نماید لکن آنچه که موجب تمایل اغلب رانندگان ناوگان شهری به استفاده از خودرو پراید در سطح شهر گردیده تردد آسان، ایستائی و حرکت سهل این خودرو می باشد البته نباید از گستردگی خدمات پس از فروش و ارزانی قطعات آن نیز ساده بگذریم.

چنانچه این خودرو در اردبیل با ۲۰ درجه زیر صفر و در اهواز با ۵۰ درجه بالای صفر به راحتی حرکت می کند و خدمات ارائه می دهد حاصل اهتمام و برنامه ریزی کلان خودروساز است تا حداکثر تلاش را در اعتبار تولید و خدمت محصولات داخلی محقق نماید و راهنمائی و رانندگی نیز به یاد داشته باشد که پراید دارای کمترین خرابی در خودروهای بین جاده ای است(البته با توجه به تیراژ در حال تردد) چرا که این خودرو به آسانی تعمیر و مقاومت فنی بسیار بالایی دارد، هرچند پلیس محترم آن طور که پراید به او خدمت کرده پاسخ محبت او را نداده اما حداقل این انتظار می رود که در طول این سالیان در بیان حقایق به عنوان یک داور، منصفانه تر قضاوت و برخورد نماید.