مردم شیلی عادت های غذایی خوبی دارند که از آن جمله می توان به مصرف آبمیوه ها در وعده صبحانه، خوردن عصرانه و شام سبک و انتخاب غذاهای آبپز و بخارپز اشاره کرد…
نوشیدن آب پرتقال یا سایر آبمیوه ها در وعده صبحانه به شرطی که ترکیب های صبحانه از موادغذایی زودهضم باشند و آبمیوه ها هم طبیعی و غیرصنعتی و بدون شکر باشند عادت بسیار خوبی است. در این صورت بعد از هضم غذا، قند میوه می تواند در مرحله متابولیسم مفید واقع شود.
در رابطه با مصرف عصرانه و کم و سبک خوردن شام نیز باید گفت از آنجا که فاصله ناهار تا شام طولانی است مصرف عصرانه توصیه می شود. لازم است قبل از خواب نیز حتما شام سبکی مثل یک لیوان شیر میل شود تا فرد هنگام صبح دچار گرسنگی شدید نشود. این موضوع به ویژه در فصل پاییز و زمستان برخلاف تابستان که شب ها کوتاه است، اهمیت پیدا می کند. زیرا گرسنگی طولانی بین عصرانه تا وعده صبحانه به ویژه برای گروه های آسیب پذیر مثل زنان باردار، شیرده، کودکان و سالمندان مناسب نیست.
درمورد مصرف غذاهای آبپز، بخارپز و خوراک نیز باید گفت این عادت بسیار خوب است. در مورد مزایای غذاهای آبپز و بخارپز، پیش از این بارها صحبت و به این نکات اشاره کرده ایم که موادمغذی به این شکل در غذاها حفظ می شود. درمورد خوراک ها هم باید گفت چون به شکل مخلوطی از موادغذایی مختلف است(گوشت و سبزیجات یا حبوبات) بسیار مفیدند البته باید توجه داشت که زمان پخت موادغذایی مختلف با هم متفاوت است پس زمان اضافه کردن موادمختلف باید متفاوت باشد. به هر حال سبزی ها مثل انواع بادمجان، کدو، لوبیا و تمام صیفی جات چون زمان پخت کوتاه تری دارند باید جدا از گوشت ها به موادغذایی اضافه شوند. شیوه پخت خوراک نیز از آنجا که سرخ کرده نیست و تنها برخی مواد تفت مختصری می بینند و سبزیجات نیز حتما در آن استفاده می شوند، بسیار مفید است.