معیار خاصی جز تولید محدود کارخانه و تغییرات گسترده و متفاوت روی آن نمی تواند ملاک کمیاب بودن یک مدل از خودرو باشد؛ در این گزارش با بررسی تیراژ خودروهای کلاسیک، کمیاب ترین و گرانترین آنها را جدا کرده ایم.

«بوگاتی رویال کلر کوپه» مدل ۱۹۳۱

قیمت: ۱۹ میلیون دلار

بوگاتی رویال کلر کوپه مدل ۱۹۳۱ گرانترین و در عین حال کمیابترین خودروی کلاسیک در جهان است. این خودرو برای اولین بار در حراجی کریستی سال ۱۹۸۷ به قیمت ۷.۹ میلیون دلار به فروش رسید. در حال حاضر این مدل کمیاب ۱۹ میلیون دلار ارزش دارد.

فراری ۲۵۰ جی تی اسپایدر مدل ۱۹۶۱

قیمت: ۱۰ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار

فراری ۲۵۰ جی تی اسپایدر مدل ۱۹۶۱ یکی از معدود مدلهای جی تی اسپایدر است که تنها ۳۶ نمونه باقی مانده از این مدل است. این فراری در سال ۲۰۰۸ به قیمت ۱۰ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار فروخته شد.

فانتوم کورسایر مدل ۱۹۳۸

قیمت: ۱۰ میلیون دلار

فانتوم کورسایر مدل ۱۹۳۸ انقلابی در طراحی مدل های فانتوم بوده است. فقط یک مدل از خودرو ساخته شد که در حراجی حدود ۱۰ میلیون دلار فروش رفت.

ازوموبیلF – ۸۸مدل ۱۹۵۴

قیمت: ۵.۳ میلیون دلار

شرکت جنرال موتورز در سال ۱۹۵۴، اولدزموبیلF – ۸۸را طراحی و تعداد ۴ نمونه از آن را روانه بازار کرد. این خودرو در حال حاضر ۳ میلیون و ۵ هزار دلار قیمت دارد.

کاماروZL۱مدل ۱۹۶۹

قیمت: یک میلیون دلار

به گزارش بازار خبر، این خودرو عضلانی در سال ۱۹۶۹ طراحی شد و فقط ۶ نمونه از آن در جهان وجود دارد. قیمت تخمینی آن یک میلیون دلار است.

دوج کرونتR / Tمدل ۱۹۶۷

قیمت: ۲۵۰ هزار دلار

فقط ۲ نمونه از این مدل در سال ۱۹۶۷ ساخته شد که در حال حاضر ۲۵۰ هزار دلار قیمت دارد.

منبع: بازار خبر