ملت ایران: توزیع یک میلیون و ۲۲۳ هزار و ۴۴۴ کارت ورود به جلسه کنکور سراسری سال ۹۲ از امروز دوم تیرماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور آغاز می شود.

یک میلیون و ۸۳ هزار و ۵۷۱ نفر در کنکور سراسری ۹۲ شرکت کرده‌اند که با توجه به اینکه برخی از داوطلبان در گروه‌های هنر و زبان‌های خارجی هم شرکت کرده‌اند، باید دو یا سه پرینت از کارت خود تهیه کنند.

بر اساس برنامه زمانی کارت ورود به جلسه در روزهای دوم تا پنجم تیرماه بر روی سایت قرار می‌گیرد. محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون کلیه داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی - فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان‌های خارجی بر مبنای شهرستان محل اقامت فعلی آنان که در تقاضانامه مشخص کرده‌اند، اعلام شده است.

داوطلبان تنها در صورتی که مغایرتی در بندهای جنس، دین، زبان امتحانی، معلولیت و بهیاری دیدند باید نسبت به اصلاح آن در باجه‌های رفع نقص اقدام کنند.

در صورتی که مغایرت در نام خانوادگی، نام، سال تولد، شماره شناسنامه، سال اخذ و نوع دیپلم، شماره ملی، سری و سریال شناسنامه، محل تولد، شماره دانش آموزی، منطقه اخذ دیپلم، سهمیه، معدل کتبی نهایی دیپلم، محل اخذ مدرک ماقبل دیپلم، محل اخذ مدرک دیپلم، سال و محل اخذ مدرک دوره پیش دانشگاهی، استفاده از بورسیه آموزگار، کارمندی، مدرک کاردانی دانشجوی انصرافی، اتباع خارجی، مدرک کارشناسی و رشته‌های ویژه فرهنگیان) مشاهده کردند باید با ورود به سایت سازمان سنجش و ورود به قسمت ویرایش اطلاعات حداکثر تا ۱۰ تیرماه نسبت به اصلاح آن اقدام کنند.