به گزارش سرویس ملت ایران درخواست پله ستاره بزرگ فوتبال برزیل مبنی بر پایان دادن تظاهرات اعتراضی، باعثتمسخر وی در شبکه های اجتماعی شد. هزاران نفر از معترضان در برزیل برای بیان اعتراض نسبت به کیفیت نامطلوب خدمات عمومی و نیز وجود فساد اداری در این کشور، به خیابان ها ریخته اند و دست به تظاهرات زدند.

این اعتراضات در شهرهای سائو پائولو و ریو دو ژانیرو که محل برگزاری بازی های بین المللی نیز است، بیشتر به چشم می خورد.

پله در خواست کرده تا مردم دست از اعتراضات بکشند و تنها بر روی فوتبال تمرکز کنند. این موضوع دستمایه تمسخر وی توسط کاربران شبکه های اجتماعی در برزیل شده است.

پله در مصاحبه کوتاهی که هم توسط شبکه تلویزیونی O Globo و هم به صورت آنلاین در اینترنت منتشر شده است گفت: " اجازه دهید تمام این هیاهو و همه این تظاهرات را که در برزیل در جریان است، فراموش کنیم و بیایید به یاد داشته باشیم که چگونه تیم ملی برزیل نماد کشور ما و در حقیقت خون ما است "

کاربران شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک به شدت وی را مورد تمسخر قرار داده اند. یکی از کاربران در صفحه خود نوشته است: " حماقت پله به اندازه نبوغ فوتبالی او بسیار زیاد است. " و یا یکی دیگر از کاربران ضمن تمسخر شدید پله نوشته است: " پله، لطفا سوار یک اتوبوس بدون محافظ شو و به بیمارستان برو! "

برزیل در حال حاضر میزبال مسابقات جام کنفدراسیون ها است. مسابقاتی که برای دولت برزیل نوعی آزمایش محسوب می شود تا آمادگی خود را برای مسابقات جام جهانی که قرار است در سال آینده برگزار شود، به دست آورد. پیش بینی می شود حدود ششصد هزار نفر برای تماشای این مسابقات به برزیل سفر کنند.