معاون سازمان حج و زیارت تأکید کرد: امسال سهمیه حج واجب برای ایرانی ها تغییر نمی کند.
به گزارش ایسنابه نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، غلامرضا رضایی اظهار کرد: تعداد زائرانی که امسال به حج تمتع اعزام می شوند براساس همان تفاهم نامه ای است که امسال با عربستان امضا شده و این تعداد همان مقدار سال گذشته است و هنوز هیچ تغییری در آن ایجاد نشده است.
او ادامه داد: سازمان حج و زیارت در سال ۱۳۹۲ رایزنی های گسترده ای را با عربستان درباره تعداد زائران اعزامی داشته است و بر این اساس، تفاهم نامه ای بین سازمان حج جمهوری اسلامی ایران و عربستان امضا شده که در آن تفاهم نامه، تعداد زائران ایرانی برای سال ۹۲ مشخص است و این تعداد کمتر از حاجیان اعزامی در سال گذشته نخواهد بود.
معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت درباره کاهش ۲۰ درصدی تعداد زائران تمام کشورها در حج امسال نیز گفت: این خبری است که در رسانه های عربستانی منتشر شده و سازمان حج و زیارت تا کنون هیچ نامه رسمی ای درباره کاهش ۲۰ درصدی سهمیه حاجیان نگرفته است. بر این اساس تا کنون هیچ تغییری در تعداد حاجیانی که امسال عازم حج هستند، اتفاق نیفتاده و مبنای اعزام سازمان حج براساس تفاهم نامه ای است که بین سازمان حج و زیارت و مقامات عربستان بسته شده است.