ملت ایران: در جلسه پانصد و پنجاه و دومین جلسه علنی شورای شهر تهران، که صبح امروزتشکیل شدحمزه شکیب از برج میلاد تهران به عنوان یک نمادمهم شهری یاد کرد و گفت: کسانی که از ابتدا در جریان طراحی و ساخت این برج حضور داشتند، اکنون نگران نگهداری این سازه هستند.

وی ادامه داد: آب نمای بیرون و داخل برج میلاد به درستی تعبیه نشده و آب در حال نشت به زیر برج است.

شکیب پیشنهاد داد که یک کمیته تخصصی برای بررسی این موضوع تشکیل شود و یکی از اعضای این کمیته هم عضو شورای شهر باشد تا شورا به دقت به این مسئله ورود کند.

مهدی چمران، رییس شورای شهر تهران هم ضمن موافقت با پیشنهاد تشکل کمیته تخصصی برای بررسی این موضوع، گفت: شهرداری پیشتر اعلام کرد که مشکلی وجود ندارد و آب نماها تعمیر و اصلاح شده است اما با این وجود به دلیل نگرانی که همچنان در این باره وجود دارد کمیسیون عمران باید ساز و کار تشکیل کمیته تخصصی را پیش بینی کند و به سرعت در جلسه هفته آینده این موضوع در صحن شورای شهر تعیین تکلیف خواهد شد.

مهدی چمران در این باره توضیح داد: کمیته یاد شده مورد بی مهری شهرداری قرار گرفت و اعضای این کمیته هم به دلیل دغدغه های کاری شخصی متفرق شدند.

وی بر ضرورت احیای این کمیته تاکید کرد اما گفت: برای بررسی موضوع نشت آب به زیر برج باید کمیته تخصصی دیگری تشکیل شود.

به گزارش ملت ایران به نقل از تسنیم، مرتضی طلایی، رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در واکنش به اظهارات مطرح شده درباره برج میلاد گفت: مباحثمطرح شده مربوط به نگهداری برج میلاد است؛ اما فردا ممکن است تیتر همه سایت های خبری این باشد که برج میلاد در حال فرو ریختن است! در آشفته بازار سیاسی فعلی هر بحثی می تواند به یک موضوع سیاسی تبدیل شود.

با این وجود شکیب تاکید کرد که بحثمطرح شده کاملا فنی است و افزود: ارتفاع برج میلاد قابل توجه است و آب شستگی زیر برج حتی اگر دو درجه دوران ایجاد کند می تواند منجر به جابجایی زیادی شود و عوارض ثانویه نگران کننده ای به دنبال داشته باشد. بنابراین ما باید مراقبت کنیم که مشکلی به دست خودمان برای این نماد ملی ایجاد نکنیم.

در نهایت مقرر شد که موضوع تشکیل کمیته برای بررسی این موضوع در اولین فرصت در دستور کار کمیسیون عمران قرار بگیرد و طرح آن هفته آینده به صحن شورای شهر بیاید.