به گزارش ملت ایران به نقل از خبرآنلاین؛ پروفسور پروانه وثوق که دارای مدرک فوق تخصص خون و آنکولوژی کودکان بود، حدود نیم قرن از عمر سراسر تلاش خود را صرف مداوای کودکان مبتلا به سرطان در مراکز درمانی مختلف کشور از جمله بیمارستان های حضرت علی اصغر، مفید و کودکان تهران کرد.
وی تا آخرین روزهای عمر خود، علاوه بر ریاست هیئت امنای موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان(محک) به امر تعلیم و تربیت دانشجویان پزشکی و نیز درمان کودکان مبتلا به سرطان اشتغال داشت.
مرحومه وثوق در سالهای خدمات موثر پزشکی خود، کودکان سرطانی بسیاری را از سراسر جهان درمان کرده و به آنان سلامتی را بازگردانده بود.
طبق برنامه اعلام شده، پیکر این پزشک پیشکسوت، صبح روز سه شنبه از سوی خانواده و جامعه پزشکی، تشییع و در بهشت زهرا به خاک سپرده خواهد شد.
در اطلاعیه سایت محک آمده است:
برای پروانه شدن راه زیادی لازم است. باید قبل از آن به قدر کافی شجاع شد. باید فهمید که پرواز آنقدرها هم که فکر می کنیم ساده نیست. پروانه بودن قلب پروانه ای می طلبد.
پروفسور پروانه وثوق، پروانه باغ محک از میان ما رفت. او بسان نامش پروانه وار به گرد کودکان محک می چرخید و با دانش، دانایی و مهر خود مسیر درمان را برای کودکان مبتلا به سرطان روشن می کرد و چه زیباست که نامش، یادش و خاطره اش ماندگار است…
مراسم خاکسپاری روز سه شنبه ۳۱/۰۲ / ۱۳۹۲ ساعت ۹:۰۰ صبح از مقابل بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودکان " محک " انجام می گیرد.