حسن جلالوند ظهر دوشنبه در جمع مدیران خدمات پرستاری بیمارستان‌های دانشگاهی استان، پرستاران را سربازان گمنام عرصه سلامت توصیف کرد و با تبریک هفته پرستار، نامگذاری روز میلاد حضرت زینب(س) به عنوان روز پرستار را باعث افتخار جامعه پرستاری دانست و از آنان خواست تا در کار و رفتار خود، زینب‌گونه عمل کنند.

جلالوند با بیان جمله‌ای از علامه طباطبایی که «من حاصل 70 سال عبادت را با یک شب پرستاری عوض می‌کنم»، به رسالت و تکلیف سنگین پرستاران اشاره کرد و از آنان خواست با سعه صدر و لبخند با بیماران برخورد کنند.

وی رمز و راز موفقیت در حرفه پرستاری را نزدیک شدن این قشر به مردم و پزشکان دانست و گفت: پرستاران علاوه بر پرستاری جسم، پرستار روح و روان بیماران نیز هستند و اقدامات آنان، کارهای ماندگاری است که در روح و قلب مردم ثبت می‌شود.

رئیس مرکز آموزشی درمانی تخصصی و فوق تخصصی قلب و عروق فرشچیان همدان از زحمات پرستاران که با وجود حجم بالای کار و کمبود نیروی انسانی، برای نجات جان انسان‌ها از جان خود مایه می‌گذارند، قدردانی کرد و زحمات آنان را ارج نهاد.

وی برگزاری نشست مدیران خدمات پرستاری را بهترین فرصت برای تبادل اطلاعات و استفاده از تجربیات و نقاط قوت دانست.

جلالوند با اشاره حادثه آتش‌سوزی در ساختمان پلاسکو، درس گرفتن از این حادثه را خواستار شد و یاد آتش‌نشانان فداکار را گرامی داشت.