مرد جوانی که به گفته خودش برای لذت بردن از قتل‌های سریالی، نقشه قتل‌های سریالی را در زنجان کشیده بود بعد از قتل یک پسر ١٧ ساله به وسیله پلیس دستگیر شد. این مرد به همراه همدستش یک دانش‌آموز ١٧ ساله را ربود و او را به باغی برد و به طرز وحشتناکی به قتل رساند. بعدازظهر روز ٢١ تیرماه امسال مادر و پدر این دانش‌آموز ١٧ ساله در جریان گم شدن پسرشان قرار گرفتند. خانواده پسر وقتی دیدند.

 ساعت‌های حضور محمدامین در بیرون از خانه از حدمعمول بیشتر می‌شود با موبایلش تماس گرفتند اما موبایلش خاموش بود. آنها بعد از مدتی با پلیس تماس گرفتند خبر مفقودی پسرشان را اعلام کردند. ماموران پلیس یک روز پس از اعلام خبر از طرف خانواده پسر تحقیقات‌شان را برای پیدا کردن او ادامه دادند اما هیچ سرنخی به دست نیاوردند. پس از آن پرونده در اختیار پلیس آگاهی استان زنجان قرار گرفت تا تیم‌های تحقیقاتی بیشتری برای پیدا کردن پسر ١٧ ساله وارد عمل شوند.

خانواده محمدامین نگران فرزندشان بودند و این در حالی بود که هنوز هیچ رد و اثری از او پیدا نشده بود. پلیس در این مرحله با فرضیه‌های مختلفی روبه‌رو بود. این احتمال وجود داشت که محمدامین گرفتار آدم‌ربایان شده باشد یا اینکه از سوی فرد یا افرادی به قتل رسیده است. در چنین شرایطی تیمی از کارآگاهان زیرنظر سرهنگ جعفر رحمتی، رییس پلیس آگاهی استان زنجان وارد عمل شدند و بررسی‌های تخصصی برای یافتن ردی از نوجوان گمشده آغاز شد. کارآگاهان برای پی بردن به حقیقت به شناسایی نوجوان ١٧ساله‌ای پرداختند که آخرین بار محمدامین برای دیدن او از خانه خارج شده بود.

 این تحقیقات در نهایت آنها را به جوانی ٣٢ساله و نوجوانی ١٧ساله رساند که در ناپدید شدن محمدامین نقش داشتند. متهمان در یک عملیات ضربتی در زنجان دستگیر شدند و با اعترافات آنها، نقشه هولناکی که جوان ٣٢ساله برای قتل‌ محمدامین و قتل‌های سریالی کشیده بود، برملا شد. این مرد در اعترافاتش گفت: « از مدتی قبل به فکر قتل‌های سریالی افتادم. کنجکاو بودم که لحظه مرگ یک نفر را ببینم و احساس می‌کردم از این کار لذت می‌برم. برای اجرای نقشه‌ام نیاز به یک همدست داشتم.

نوجوان ١٧ساله‌ای را از قبل می‌شناختم و سراغش رفتم و با حرف‌هایم راضی‌اش کردم که با من همدست شود. نقشه‌مان این بود که از طریق او، همکلاسی‌هایش یا دیگر پسربچه‌ها را فریب داده و پس از انتقال به محلی خلوت به قتل برسانیم. نخستین طعمه‌مان محمدامین بود. همدستم همکلاسی‌ او بود و روز حادثه‌به بهانه‌ای او را از خانه بیرون کشاند. وقتی محمدامین به سر قرار آمد، خواستم سوار پرایدم شود تا دوری بزنیم. پس از آن او را به محل جنایت که باغی حوالی آزاد‌راه زنجان- تبریز بود بردیم و طبق نقشه‌ای که در سر داشتم، با ضربات چاقو به قتل رساندیم.

 بعد هم جسدش را آتش زدیم و همانجا دفنش کردیم. ما قصد داشتیم به قتل‌های‌مان ادامه دهیم و من فهرستی از پسربچه‌های دیگر برای ارتکاب قتل‌های سریالی در ذهن داشتم که پیش از عملی کردن نقشه‌ دستگیر شدیم. با اعترافات مرد جوان و همدستش، کارآگاهان راهی محلی شدند که جنایت در آنجا رخ داده بود و به این ترتیب جسد محمدامین ٢روز پس از ناپدید شدنش از دل زمین بیرون کشیده شد. هم‌اکنون برای هر دو متهم پرونده که (م - ف و الف - ت) نام دارند قرار بازداشت صادر شده و تحقیقات تکمیلی درخصوص این پرونده ادامه دارد.