تهیه کلیپ از عکس‌های مونتاژشده، ترفندی بود که پسری جوان برای اخاذی از یک دختر استفاده کرد.

دختری جوان به نام مریم چندی‌پیش به پلیس فتای استان فارس رفت و در شکایتی گفت: «مدتی قبل در واتس‌اپ با پسری به نام حامد آشنا و دوست شدم، بعد از آن مدتی به صورت تلفنی با هم در ارتباط بودیم و او چند بار از من خواست عکس‌هایی از خودم را برایش بفرستم؛ من نیز این کار را انجام دادم ولی بعد از مدتی تصمیم گرفتم به رابطه‌ام با حامد پایان دهم. وقتی این موضوع را به او گفتم حامد مدعی شد کلیپی غیراخلاقی از من تهیه کرده است.

ابتدا حرفش را باور نکردم تا اینکه کلیپ را برایم فرستاد و دیدم عکس‌های من را با فتوشاپ مونتاژ کرده است. او تهدید کرد اگر از این به بعد به حرف‌هایش گوش ندهم، فیلم را در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی پخش می‌کند. از آنجایی که آبرویم را در خطر می‌دیدم به‌ناچار تسلیم او شدم اما حامد هر روز تهدید‌هایش را بیشتر می‌کرد و خیال نداشت دست از سرم بردارد؛ به همین دلیل تصمیم گرفتم از او شکایت کنم».

کارآگاهان بعد از شنیدن اظهارات مریم، تحقیقاتی را در این خصوص آغاز کردند و فهمیدند همان‌طور که این دختر توضیح داده، متهم از نرم‌افزار فتوشاپ برای مونتاژ عکس‌ها و سوءاستفاده از او بهره برده است. آنها با ردیابی‌های اینترنتی محل سکونت حامد را پیدا کردند و با دستور قضائی به خانه او رفتند. مأموران در این مرحله علاوه بر دستگیری حامد، کلیپ غیراخلاقی را در رایانه متهم کشف کردند.

حامد بعد از انتقال به مقر انتظامی تحت بازجویی قرار گرفت و به جرمش اقرار کرد. او گفت: «بعد از آشنایی با مریم او مرتب از من شارژ تلفن همراه می‌گرفت من هم از وی خواستم چند عکس از خودش در اختیارم بگذارد. مریم بعد از مدتی به من گفت دیگر قصد ندارد به این رابطه ادامه دهد؛ این در حالی بود که او در این مدت از من سوء‌استفاده کرده بود، به همین دلیل عکس‌های او را مونتاژ کردم و تصمیم گرفتم با این ترفند از او باج بگیرم». بنا بر این گزارش متهم ‌اکنون در بازداشت به سر می‌برد و تحقیقات از او ادامه دارد.