احتمالا چیزهای زیادی از آداب‌دانی انگلیسی‌های شنیده‌اید. مخصوصا اگر فیلم‌های و سریال‌های انگلیسی را در همین تلویزیون خودمان دیده باشید، دیده‌اید که چطور انگلیسی‌ها سعی می‌کنند آداب حرف‌زدن و غذا خوردن و راه رفتن را همه جا رعایت کنند. اما این مادربزرگ ۸۵ ساله‌ی انگلیسی با آداب‌دانی گوگلی‌اش همه را شگفت‌زده کرده!

 

مادربزرگ انگلیسی اینترنت را شگفت‌زده کرد!

 

مِی اشوورث، بانوی ۸۵ ساله‌ی انگلیسی، زمانی که با عدد رومی MCMXCVIII (همان ۱۹۹۸ خودمان) روبرو شد، به محترمانه‌ترین شکل ممکن از گوگل خواست تا آن را برایش ترجمه کند. این خانم انگلیسی در بار جستجوی Google این عبارت را تایپ کرد: "please translate these roman numerals mcmxcviii thank you” که یعنی «لطفا این اعداد رومی mcmxcvii را ترجمه کنید متشکرم».

 

اما این داستان زمانی در اینترنت پخش شده که نوه‌ی این خانم تصویری از مونیتور مادربزرگش را در توییتر منتشر کرد و آداب‌دانی این خانم که از یک موتور جستجوگر به این شکل قدردانی می‌کند، توجه همه را به خودش جلب کرد. توییت این پسر چندهزار بار بازنشر شده و اظهارنظرهای بسیاری هم به دنبال داشته است.

بعد از این ماجرا حالا گوگلی‌ها هم با احترام و علاقه جواب این مادربزرگ انگلیسی را داده‌اند. حساب کاربری رسمی گوگل به مادربزرگ انگلیسی پیام داده که «نیازی به تشکر نبود» و Google UK یا همان گوگل بریتانیا هم در Twitter خودش از نحوه‌ی جستجوی این بانوی ۸۶ ساله تعریف و تمجیده کرده است.

 

Google به مادربزرگ خوش‌اخلاق جواب داد!

 

شاید زمانی که بن، نوه‌ی این خانم تصویر جستجوی مادربزرگش را درTwitter به اشتراک می‌گذاشت فکرش را هم نمی‌کرد که این تصویر این‌قدر محبوبیت پیدا کند و دست به دست بگردد. حالا نه تنها توئیت او بیشتر از ۱۶ هزار بار بازنشر شده و بیشتر از ۲۴ هزار بار Like خورده، حساب کاربری رسمی Google و Google UK هم برایش پیغام داده‌اند و پای رسانه‌های بزرگی مثل CBC هم به این داستان باز شده.

 

خود بن که بالاخره به درخواست طرفداران پرشمار مادربزرگش جواب مثبت داده و عکسی از خودش در کنار مادربزرگ منتشر کرده، در یک توئیت دیگر هم گفته که عجیب‌ترین روزهای زندگی‌اش را می‌گذراند! البته که حق هم دارد!

 

اما بشنوید از جواب گوگلی‌ها به مادر بزرگ خوش‌اخلاق انگلیسی! اکانت رسمی گوگل در توییتی نوشته: «مادر بزرگ عزیز! نیازی به تشکر نبود. با احترام؛ گوگل». ضمنا برای آن که لبخند همراه با کمی خجالت خودشان را نشان بدهند، از یک ایموجی خندان خجالت‌زده هم استفاده کرده‌اند!

 

Google به مادربزرگ خوش‌اخلاق جواب داد!

 

اکانت رسمی گوگل بریتانیا هم برای این مادربزرگ نوشته: «مادربزرگ نازنین بن! امیدواریم خوب باشید. در بین میلیاردها جستجو، جستجوی شما لبخند را به لب ما نشاند. و ضمنا، جواب سوال‌تان می‌شود ۱۹۹۸٫ ما متشکریم.»

 

Google به مادربزرگ خوش‌اخلاق جواب داد!

 

به نظر می‌رسد حتی در دنیای شلوغ و پلوغ اینترنت که کسی وقت سر خاراندن ندارد هم کمی ادب و متانت و مهربانی می‌تواند نتایجی فراتر از باور به همراه داشته باشد.