یک موسسه خیریه کمک‌رسانی انگلیسی هشدار داد: تا سال 2060 بیش از یک میلیارد نفر از مردم جهان با خطر سیل مواجه خواهند شد.

به گزارش سرویس محیط زیست ایسنا، موسسه Christian Aid اعلام کرده است که بر اساس پیش‌بینی‌های جدید این تعداد از مردم جهان در شهرهایی زندگی می کنند که به دلیل تغییرات اقلیمی با خطر سیلاب‌های ویرانگر مواجه هستند.

در گزارش این موسسه آمده است: آمریکا، چین و هند در میان کشورهایی هستند که احتمال دارد بیشترین آسیب را از این حیث ببینند و شهرهای کلکته و بمبئی نیز بیشتر در معرض خطر هستند.

همچنین هشت شهر که بیشترین آسیب‌پذیری را در برابر سیل دارند در کشورهای آسیایی قرار دارند و پس از آن میامی در آمریکا عنوان شده است.

موسسه خیریه کمک‌رسانی Christian Aid از دولت‌ها درخواست کرده تا برای کاهش گرمای جهانی اقدامات عاجلی در نظر گیرند و در برنامه‌های کاهش فجایا سرمایه‌گذاری کنند.

دکتر "آلیسون دویگ" نویسنده این مطالعه گفت: مردم ساکن شهرهای ساحلی بزرگ بیشتر با خطر سیلاب‌های ویرانگر مواجه‌اند. همچنین شهرهای کلکته و داکار، اَبَر شهرهای بزرگی با اقتصادهای نوظهور هستند که مردم آنها در برابر افزایش سطح آب دریاها بیشترین آسیب‌پذیری را دارند.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، در این بررسی آمده است اولویت باید کاهش سریع انتشار گاز کربن و محدود کردن افزایش دما از طریق جایگزین کردن سوخت‌های فسیلی با انرژی‌های کم کربن باشد.