به گزارش ستاد خبری بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، نیکنام حسین‌پور مشاور منابع و امور انسانی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تراکنش‌های انجام شده در هفتیمن روز نمایشگاه گفت: تعداد 150 هزار تراکنش در تاریخ 21 اردیبهشت ماه انجام شده است و بالاترین فروش نمایشگاه تا به امروز در این روز بوده است.
وی افزود: البته استقبال مردم و این تعداد تراکنش جای بررسی دارد. پیش‌بینی می‌شود که در بیست و نهمین دوره برگزاری نمایشگاه کتاب تهران شاهد افزایش 10 تا 20 درصدی فروش نسبت به سال گذشته باشیم.
حسین‌پور با اشاره به نزدیک شدن به روزهای پایانی نمایشگاه گفت: سازمان‌ها و نهادهای که برای بن کارت خرید کتاب اقدام کرده اند صرفا تا تاریخ 25 اردیبهشت ماه فرصت دارند تا خریدهای خود را انجام دهند. بر اساس هماهنگی های انجام شده از ساعت 22 روز 25 اردیبهشت ماه کلیه بن کارت ها مسدود می شود و امکان استفاده وجود نخواهد داشت.
وی تصریح کرد: در صورتی که سازمان ها و نهادها نتوانند در تاریخ ذکر شده خرید کنند، مجبور خواهیم شد پول سازمان های شرکت کننده را عودت دهیم.
مشاور منابع و امور انسانی معاونت امور فرهنگی درباره ثبت نام بن کارت دانشجویی نیز گفت: ثبت نام بن کارت دانشجویی همچنان ادامه دارد و به احتمال فراوان پنج شنبه 23 اردیبهشت ماه آخرین روز ثبت نام است.
بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «فردا برای برای خواندن دیر است...» از 15 تا 25 اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار می‌شود. مجموعه شهر آفتاب در اتوبان خلیج فارس، روبه روی حرم مطهر امام خمینی (ره) قرار دارد.

**جایگاه نشر ایران در بازارهای منطقه و جهان بررسی می‌‌شود
نشست جایگاه نشر ایران در بازارهای منطقه و جهان در تالار گفتگو بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار می‌‌شود.
به گزارش ستاد خبری بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، تالار گفتگو ساعت 14 تا 15و45 دقیقه روز پنجشنبه 23 اردیبهشت ماه میزبان نشست «جایگاه نشر ایران در بازارهای منطقه و جهان» است. در این نشست جواد رسولی، رضا‌ هاشمی نژاد، علیرضا ‌هاشمی‌نژاد، علیرضا کریم‌دادیان، فرهاد فلاح، کاظم قلم‌چی سخنرانی می‌‌کنند.
ویرایش از نگاه ناشران ساعت 10و30 دقیقه تا 12و15 دقیقه با حضور علی کافی، علی صلح‌جو، ایرج ضرغام، رضا ناجیان، هومن عباسپور، در تالار گفتگو بررسی می‌‌شود.
در همین روز نشست الزامات و سازوکارهای حضور ناشران ایرانی در نمایشگاه‌های بین‌المللی ساعت 16و15 دقیقه تا 18 با حضور داوود موسایی، فریده خلعتبری، برزو سریزدی، امیر صالحی طالقانی برگزار می‌‌شود.
تالار گفتگو در بخش کمیته‌های فعالیت‌های فرهنگی جنب نماد نمایشگاه کتاب ضلع غربی واقع شده است.
بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «فردا برای برای خواندن دیر است...» از 15 تا 25 اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار می‌شود. مجموعه شهر آفتاب در اتوبان خلیج فارس، روبه روی حرم مطهر امام خمینی (ره) قرار دارد.