نجار یوهان هوییز با الهام از داستان واقعی حضرت نوح در کتاب مقدس، یک شناور تفریحی به وزن 2.500 تن در سال 2012 میلادی ساخت که در تابستان سال جاری روانۀ اقیانوس آرام می شود. از آن زمان کشتی نوح لقبِ این نجار هلندی یعنی "کشتی یوهان" را گرفته است.

این شناور در تابستان سال جاری میلادی به کمک یک کرجی از اقیانوس آرام به برزیل سفر خواهد کرد و بعد از آن در بنادر لانگ بیچ، کالیفرنیا، سانفرانسیسکو و سیاتل توقف می کند.

بازگشت کشتی نوح به اقیانوس +عکس


سازمان خیریه هوییز، در وب سایت خود با کمک های خیریه برای سفر در چند کشور سرمایه جمع آوری می کند اما هنوز هم مسیر زیادی برای رسیدن به این هدف خود دارد چرا که تاکنون از میزان 2.5 میلیون دلار تنها 1.244 دلار آمریکا در این خیریه جمع شده است.

نجار 33 ساله در سال 2004 میلادی در خواب می بیند ایالت Noord-Holland در کشور هلند مانند داستان حضرت نوح در عهد عتیق زیر آب می رود، به همین دلیل تصمیم می گیرد تا در سال 2004 کشتی حضرت نوح را در مقیاس کوچکتری بسازد.

اما مدل جدید که در سال 2012 ساخته شد، از یک استادیوم فوتبال هم بزرگتر است و 125 متر طول و 29 متر عرض دارد و بیش از پنج هزار نفر را در خود جای می دهد.