نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه جامعه باید در مصرف ‌تولیدات داخلی را مدنظر داشته باشد، گفت: ‌باید ‌به شعار «ایرانی، ایرانی بخرد» جامه عمل بپوشانیم‌.
آیت‌الله سیدمحمدمهدی حسینی‌همدانی در دیدار با جمعی از کارگران با تبریک هفته کار و کارگر و تکریم و تقدیر کارگران و زحمت‌کشان جامعه اظهار داشت: عزت و سربلندی هر شخصی از ثمرات ایمان او به خدا است.
وی با بیان اینکه در مجموعه‌ای از آیات و روایات راجع به عزت و جایگاه ویژه مومن که عزیز بودن اوست اشاره شده است، افزود: یکی از آن اموری که دستور داده شده این است که مومن در این عزتی که خدا برای او در نظر گرفته تلاش نماید که اولا این عزت را حفظ کند و ثانیا آن را اعتلا بخشد یعنی بالا ببرد و بیشتر کند؛کار سبب می‌شود که عزت مومن هم حفظ و هم بیشتر شود.
وی با بیان اینکه ائمه(ع) فرموده‌اند اگر بخواهیم استقلال مادی داشته باشیم باید کار کنیم ادامه داد: کار را تعبیر به عزت کرده‌اند؛ امام صادق(ع) به یکی از اصحاب خودشان فرمودند "صبح به محل کسب عزت خودت وارد شو" یعنی محل کارِ کارگر محل کسب عزت اوست.
نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه در نظام عالم خدا خودش کارگر است بیان کرد: خدای متعال موجودات را خلق کرده و مدیریت می‌کند، رزق می‌دهد، فعال است و هنگامی که مشغول کاری می‌شود، از امور دیگران باز نمی‌ماند لذا هرچه ما کارگر را تکریم و ترغیب و تشویق نماییم، در حقیقت خدا را تکریم کرده‌ایم.
وی با اشاره به روایاتی که بیکاری را کلید هر شری می‌داند ادامه داد: بیکاری ابتدای شرور است؛ امیرالمومنین(ع) فرمودند "اگر در جامعه آب و خاک باشد و مردم آن نیازمند به غیر و بیگانه باشند آن جامعه از رحمت خداوند به دور است".
حسینی همدانی اظهار داشت: استقلال و رشد اقتصادی جامعه در گروی رویکرد جامعه بر پدیده کار است؛ لذا اسلام برای رشد و تعالی اقتصادی جامعه، ضوابطی را برای کار تعیین کرده است.
وی افزود: از اصول و ضوابط کار تخصص و تعهد است؛ این تخصص رشد کمی و کیفی به وجود می‌آورد. در روایت داریم خدای تعالی انسان متخصص و امین را دوست دارد.
نماینده ولی‌فقیه در استان البرز افزود: یکی دیگر از اصول کار اتقان در عمل یعنی محکم انجام دادن است.
امام‌جمعه کرج پایداری در کار و اخلاص در آن را از اصول دیگر کار برشمرد و بیان کرد: یک وقت کار را برای کارفرما انجام می‌دهیم، گاهی کار را انجام می‌دهیم تا دست بیگانگان از مملکت ما قطع شود؛ اینها جای خودش ولی گاهی کار را چون خدا دوست دارد و عبادت است انجام می‌دهیم.
وی ادامه داد: خلاقیت و هدفمند بودن در کار از اصول دیگری است که باید به آن توجه کرد؛ خوب است کارگران خود را نسبت به کار مسئول بدانند و توجه داشته باشند که کارشان در استقلال کشور موثر است.
حسینی‌همدانی با اشاره به اینکه استقلال کشور وابسته به تولید است گفت: تولید یکی از مسئل مهم است و مسئولین باید بر روی آن و توسعه‌اش فکر کنند؛ اگر دائما از سرمایه‌گذاری خارجی و داخلی سخن می‌گوییم باید بدانیم که رکن اصلی آن کار و کارگر است.
نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه بار اصلی تولید روی دوش کارگر زحمت‌کش است اظهار داشت: باید از کارگر مواظبت کرد و شان معنوی او را در نظر گرفت و به او به عنوان یک انسانی که در جامعه نقش اساسی دارد نگاه کرد.
وی با بیان اینکه در نظام اسلامی ثروتمندان ارزشی ندارند افزود: فرهنگ اسلامی این را به ما می‌گوید که چیزی ارزشمند است که کار می‌کند و تولید می‌کند.
امام‌جمعه کرج با بیان اینکه جامعه باید در مصرف سعی کند تولیدات داخلی را استفاده کند خاطرنشان کرد: باید به این اشعار جامه عمل بپوشانیم که ایرانی، ایرانی بخرد؛ چون با نخریدن تولیدات داخلی کارگر ایرانی بیکار شده و اشتغال از بین می‌رود و مجموعه‌ای از کارگران ما بیکار می‌شوند.
وی افزود: از طرف دیگر باید تلاش کرد که کارگران کار را درست انجام دهند تا مردم اعتماد کنند و ما هم باید تدبیر کنیم که هم ایجاد شغل کنیم و هم مانع بیکار شدن شاغلان شویم.