"مسعود بهنود"تحلیلگر شبکه خبری بی بی سی فارسی از فیلم "اژدها وارد می شود"و کنار گذاشته شدن احتمالی این فیلم از بخش سودای سیمرغ چه فیلمی جایگزین این اثر خواهد شد؟
 
در حالیکه آثار راه یافته به بخش های مختلف مسابقه سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر این روزها مرحله بازبینی شورای پروانه نمایش سازمان سینمایی را برای صدور مجوز موقت جهت نمایش محدود در روزهای جشنواره را طی می کنند، گفته می شود چند فیلم از جمله فیلم اژدها وارد می شود به کارگردانی مانی حقیقی با اصلاحاتی روبرو شده است که شاید منجر به حذف این فیلم از بخش سودای سیمرغ جشنواره شود.
 
بر اساس این گزارش بر اساس شنیده ها، شورای پروانه نمایش با دیدن جدیدترین فیلم مانی حقیقی که حاوی تصاویر و اظهاراتی از مسعود بهنود تحلیلگر شبکه خبری بی بی سی فارسی است خواستار حذف وی از این فیلم گردیده و حقیقی در مقابل ترجیح داده است این فیلم را از جشنواره دوره سی و چهارم خارج نماید؛ که به این ترتیب تعداد آثار سینمایی بخش اصلی به 21 فیلم تقلیل می یابد.
 
سینماپرس در ادامه می‌نویسد: فارغ از اینکه اکران این فیلم در آینده با وجود شخصیتی چون مسعود بهنود که در مواقع مختلف سیاسی نسبت به اتفاقات جمهوری اسلامی ایران از جمله فتنه 88 همچون سایر همکارانش در شبکه سخن پراکنی بی بی سی فارسی نقش مخربی داشته، چه خواهد بود اما خبرهای رسیده از جایگزین این فیلم در جشنواره قابل تامل است.
 
گفته می شود در پی عدم پذیرش برخی آثار در بخش مسابقه جشنواره فیلم فجر، بسیاری از صاحبان آثار با لابی های متعدد به ویژه با تکیه بر برخی فیلمسازان مطرح و شناخته شده و یا مسئولان تآثیرگذار در صدد جلب نظر مدیران جشنواره و هیآت انتخاب در تجدید نظر در خصوص فیلمهای جامانده هستند.
 
بر پایه همین اخبار که صحت آن هنوز از سوی مرجعی رسمی تآیید نشده است، محمد رضا شفیعی و جواد نوروزبیگی که به تازگی از سفر آمریکا به کشور بازگشته است از جمله کسانی هستند که برای ورود فیلم های تولیدی خود به ترتیب بنام "هیهات" در 4 اپیزود به کارگردانی هادی نائیجی، دانش اقباشاوی، هادی مقدم دوست و روح الله حجازی ( که هیآت انتخاب تنها دو اپیزود آماده آن را دیده بود) و نیز "ربوده شده" به کارگردانی بیژن میرباقری در بخش سودای سیمرغ مهمترین رویداد سینمایی کشور تلاش می کنند.
 
زمزمه این اخبار تا حدی از روز گذشته جدی شده است که گفته می شود یکی از فیلمسازان مطرح کشور که این روزها فیلمش همچنان بر پرده سینماست و از فروش میلیاردی نیز برخوردار است در جهت رایزنی و دفاع از فیلم بیژن میرباقری همراه با نوروزبیگی در موزه سینما حضور پیدا کرده و با دبیر جشنواره در این زمینه به گفتگو پرداخته است. ضمن اینکه شفیعی نیز از نفوذ خود در بین مدیران ارشد کشور در برخی دستگاههای دولتی در این مسیر بهره جسته است.
 
حال جدا از صحت و سقم این اخبار باید دید محمد حیدری که تمام تلاش خود را برای استقرار نظم در فرایند اجرایی جشنواره دوره سی و چهارم بکار بسته است آیا به رغم عدم رعایت برخی زمان بندی های از قبل اعلام شده، همچنان با همان تعداد فیلم های قبلی، میزبان مخاطبان سینما در بخش سودای سیمرغ و نگاه نو خواهد بود یا بسان دوره های قبل باید تن به فشارها، لابی ها و شاید هم تجدید نظرهای ضروری در قبال برخی آثار بدهد که به احتمال قوی از سوی هیآت انتخاب حقی ازشان ضایع شده و بدون پشتوانه های آنچنانی خواستار حضور در بخش های مسابقه جشنواره هستند؟