مسعود توانا در نشست خبری که به منظور برگزاری سومین همایش تجلیل از خیرین حوزه سلامت برگزار شد، اظهار داشت: مجمع خیرین سلامت در سال 87 به همت استاد نیری که پیش از این در کمیته امداد فعال بود تشکیل شد و فعالیت‌های این مجمع از سال‌های گذشته از طریق اموری همچون بیمارستان‌سازی و کمک به بیماران نیازمند انجام شده است.

وی افزود: مشارکت در امور خیر در حوزه‌هایی همچون مدرسه‌سازی، بیمارستان‌سازی و ... فاقد عنصر پیوستگی و استمرار بوده که مجمع خیرین سلامت با ساز و کار مناسب و مردمی فعالیت خود را آغاز کرده است.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان تهران با اشاره به اینکه مجمع خیرین در کشور 220 شعبه دارد، گفت: 3800 پروژه تا کنون توسط این مجمع اجرا شده است.

توانا بیان داشت: رسالت مجمع خیرین سلامت پُر کردن شکاف میان فعالیت مردم و مجموعه دولتی در امور خیر است و استان تهران به عنوان ام‌القُری جهان اسلام با کمبود جدی فضای بیمارستانی مواجه است.

وی گفت: شهرستان‌های ملارد، شهریار و شهرقدس علیرغم جمعیت فراوان تنها 400 تخت بیمارستانی دارد در حالی که نیاز آن بیش از 1200 تخت است.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان تهران اظهار داشت: طبق آمارهای موجود در سراسر کشور 98 هزار تخت بیمارستانی داریم که 50 هزار مورد آن فرسوده بوده و 40هزار تخت نیز کمبود داریم که در این میان وضعیت تهران مشکل‌تر است.

وی وجود خیرین سلامت را راه نجات مشکلات در حوزه سلامت دانست و عنوان کرد: بدون کمک خیرین و بسیج همگانی حل این مشکلات بسیار سخت است و چاره‌ای جز ورود خیرین به عرصه سلامت نداریم.