رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران فروش ۸۰ هزار و ۲۵ مترمربع از اراضی ممنوعه عباس آباد در سال ۹۰ را از مصادیق تخلف در سازمان ها و شرکت های شهرداری تهران عنوان کرد.

رحمت الله حافظی روز دوشنبه در جلسه غیر علنی شورای با اشاره به گزارش حسابرس شورا از عملکرد مالی شرکت نوسازی عباس آباد افزود: بر اساس مصوبه سال ۸۴ شورای عالی معماری و شهرسازی هرگونه خرید و فروش، واگذاری، تملک و تصرف در اراضی عباس آباد ممنوع است.

وی با بیان اینکه این مصوبه در سال ۸۵ ابلاغ شده است، تصریح کرد: بر اساس گزارش حسابرس شورا در سال ۹۰ حدود ۸۰ هزار مترمربع از این املاک به صورت غیرقانونی فروخته شده است.

حافظی با تاکید بر اینکه این اقدام قابل قبول نیست گفت: مصادیق متعددی در خصوص عملکرد نامناسب شرکت ها و سازمان های وابسته به شهرداری تهران وجود دارد.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، تاکید کرد: شهرداری با وجود این تخلفات و بی توجهی به مصوبات بالا دست، از شورا خواسته تا در بازپس گیری اراضی عباس آباد به شهرداری کمک کند.

وی خاطر نشان کرد: شهرداری تهران مکلف است نسبت به این تخلف و سایر تخلفات مندرج در گزارش حسابرس پاسخگو باشد.

جلسه غیر علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران به قرائت گزارش حسابرسی شرکت های نوسازی عباس آباد، برج میلاد و کنترل ترافیک شهرداری اختصاص داشت.