ملت ایران:حبیب کاوش سخنگوی شورای صنفی نمایش به مهر گفت: این فیلم بعد از تعطیلات خرداد ماه در گروه سینمایی آفریقا اکران عمومی می شود. هم اکنون فیلم " یکی برای همه " به کارگردانی محمد آهنگرانی در این گروه روی پرده است و پس از اینکه به کف فروش رسید، " گذشته " به جای آن روی پرده می رود.

وی درباره خبر امروز یکی از رسانه ها که اعلام کرده بود این فیلم ۱۴ خرداد مصادف با رحلت امام خمینی(ره) روی پرده می رود، توضیح داد: این یک اشتباه رسانه ای بوده و هرگز این اتفاق در تعطیلات مربوطه به رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی نمی افتد.

" گذشته " اولین تجربه فرهادی برای ساختن فیلمی در خارج از ایران است که این فیلم در پاریس فیلمبرداری شده است. این فیلم عصر دیروز در جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد. این درام که زندگی مردی ایرانی و زنی فرانسوی را در مرکز توجه خود قرار داده است با بازی برنیس بژو بازیگر آرژانتینی - فرانسوی، طاهر رحیم بازیگر فرانسوی الجزایری و علی مصفا بازیگر و کارگردان ایرانی ساخته شده است.

" گذشته " در ایران برای اکران عمومی زیرنویس می شود. سرتیپی پخش کننده فیلم پیش از این گفته بود که فیلم باید زیرنویس شود و به همین دلیل اکران آن بلافاصله بعد از نمایش آن در جشنواره کن میسر نمی شود.