مدیر اجرایی بی‌بی‌سی که موفق شده بود درام را در این مجموعه احیا کند پس از هشت سال پستش را ترک می کند.

دنی کوهن که مدیر تلویزیون بی‌بی‌سی بود پس از هشت سال به تصمیم خودش قصد ترک این مجموعه را دارد. این مدیر ۴۰ ساله گفت به دنبال یک چالش مدیریتی جدید است. او که تا آخر نوامبر سر پستش خواهد ماند، گفت به دنبال شماری از فرصت‌های چالش انگیز جدید است.

این مدیر جوان موفق شد با ساخت مجموعه‌های پرطرفداری چون «پولدارک»، «آخرین تانگو در هالیفاکس»، «تالار گرگ»، «دکتر هو» و فیلم در حال ساخت «دیکنزی» و «جنگ و صلح» روح تازه ای به تلویزیون بی‌بی‌سی بدهد و درام را تقویت کند.

وی با صدور بیانیه‌ای که منتشر شد گفت: هشت سال پیش سال‌های فوق‌العاده ای برای من در بی‌بی‌سی بودند، اما حالا زمان یک چالش بزرگ دیگر است. تلویزیون بی‌بی‌سی در یک حالت درخشان خلاقانه است.

وی افزود: بسیار احساس افتخار می‌کنم که رهبری محبوب ترین شبکه تلویزیونی جهان را برعهده داشتم و با چنین افراد بااستعداد و باهوشی کار کردم. ما مخاطبانمان را خنداندیم، گریاندیم و به فکر واداشتیم و برای فرهنگ ملی مان بازده بالایی داشتیم. به این افتخار می‌کنم که هر هفته ۹۲ درصد مخاطبان انگلیسی را برای برنامه‌هایمان داشتیم.

او از جمله افراد برجسته‌ای بود که در نامه ای خطاب به دیوید کامرون نخست وزیر از وی خواستند تا موجب تقلیل سطح کار بی‌بی‌سی نشود.

کوهن در سال ۲۰۱۰ جوان ترین کنترل کننده بی بی سی در ۳۶ سالگی لقب گرفت.

در سه سال اخیر او موجب تقویت شبکه جنجالی «جوان» و بی بی سی ۳ شد و شوهای موفقی چون «پوست‌ها»، «سوپر نانی» و مستند «نوآورانه»(Cutting Edge) بود.

اخراج جرمی کلارکسون از برنامه «تخت گاز» پرسروصداترین ماجرای بی‌بی‌سی هم شد.