بر اساس پیگیری‌های معاون توسعه مدیریت وحقوقی مجلس سازمان محیط زیست تعداد ۱۴۰ نفر سرباز وظیفه دیپلم و زیردیپلم به یگان حفاظت سازمان در سال جاری از سوی ستادکل نیروهای مسلح و از سهمیه پلیس پیشگیری ناجا تخصیص داده شد که در خردادماه سالجاری اولین گروه این نیروهای وظیفه به تعداد ۵۱ نفر دراختیار سازمان قرار گرفتند.

این سربازان پس از فراگیری آموزش‌های اولیه از قبیل آشنایی با شرح وظایف و ساختار و سلسله مراتب یگان حفاظت سازمان، آشنایی با مناطق تحت مدیریت سازمان، اصول مقدماتی حفاظت واطلاعات سازمانی، اجرای ماموریت‌های یگان، حفاظت از اموال و پاسگاه‌های محیط زیست و دستورالعمل‌های خدمتی‌ را فرا گرفتند.

این سربازان وظیفه براساس بومی بودن و یا همجواری با استان‌های نزدیک در ادارات کل حفاظت محیط زیست ۱۶ استان شامل خوزستان، ایلام، کردستان، زنجان، فارس، تهران، البرز، همدان، کرمانشاه، مرکزی، بوشهر، اصفهان، هرمزگان، خراسان رضوی، چهارمحال وبختیاری و یزد تقسیم شدند.

این سربازان برحسب نیاز استان لازم است در مناطق تحت مدیریت سازمان و در پاسگاه های محیط بانی و برابر ضوابط ودستورالعمل های صادره از ناجا(دستورالعمل مرخصی، دستورالعمل مدت خدمت وظیفه و…) انجام وظیفه کنند.

نظارت بر عملکرد و وضعیت خدمتی آنها برعهده فرماندهی یگان حفاظت سازمان محیط زیست است.

انتهای پیام /

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد